| ReZiSTorr a întrebat:

Buna ziua TPU si sarbatori fericite! Acum, in prag de sarbatori am intampinat si eu o mica/mare problema in dragoste.Sa va spun de la inceput, am aproape 18 ani.Recent, de 2 luni de zile prietena mea m-a parasit din cauza parintilor mei (stiu,pare un lucru stupid).De atunci nu am mai cautat-o, i-am spus acum doar sarbatori fericite si cam atat.Pot sa spun ca am trecut peste, oarecum.La inceput, cand am ramas singur, o fata a intrat in vorba cu mine pe mess.Stia ca sunt intr-o relatie si ca n-o sa mai mearga relatia noastra.Am tot vorbit cu fata respectiva,dar la un moment dar, ramas singur am luat-o pe aratura.Am inceput sa vorbesc cu alte fete sa fac prostii si fata respectiva a aflat.Acum o luna am vorbit cu ea, deoarece ma simteam pur si simplu singur.Atunci am aflat ca ea ma place de 2 ani de zile, dar e foarte suparata sau nu mai are incredere in mine datorita faptelor mele.Am vorbit, mi-am cerut scuze.Cumva cumva am fost impreuna ceva timp, pana cand si-a dat seama ca nu mai are incredere in mine si nu are rost.Acum vine adevarata problema.De fata asta m-am indragostit,mai ales ca o vad toata ziua n-am cum sa o uit sau sa uit ce mi-a zis. Mereu cand o vad, e cu privirea catre mine,dar cand vede ca ma intorc spre ea, isi schimba privirea.As vrea sa vorbesc cu ea, sa discut cum discutam alta data, in urma cu 2 luni, DAR nu am curajul sa-i spun deoarece acum nu am incredere in mine si imi zic ca nu are rostul.As dori niste sfaturi, cineva care sa-mi dea puterea sa vorbesc cu ea.Sau ce sa fac?

4 răspunsuri:
| AdrianaB1 a răspuns:

Eu cred ca e bine sa vorbesti cu ea, o sa o faci sa creada din nou in tine, iubirea este cel mai important lucru, iar daca si tu o iubesti, nimeni si nimic nu te impiedica sa fiti din nou impreuna.
Ai gresit, adevarat, nu trebuia sa faci ce ai facut, mai ales ca v-ati despartit nu din vina ei, dar oarecum a parintilor tai.

| ReZiSTorr explică (pentru AdrianaB1):

Cred ca nu ai inteles întrebarea. după ce am rămas singur a apărut o altă fata in viata mea, dar am luat-o pe alta parte nu am acceptat-o, acum imi pare rau si o vreau inapoi si am nevoie de sfaturi

| AdrianaB1 a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Cucereste-o din nou, lupta pentru ea, pentru voi.

| AlexaIsHere a răspuns:

Well, faptul ca este suparata pe tine nu inseamna neaparat ca nu vrea sa mai aiba de-a face cu tine. Cel mai bine ar fi sa ii arati ca poate avea incredere in tine si ca ai ochi doar pentru ea, de siguranta asta are ea nevoie acum. Baga-te cu ea in seama, si incepeti sa discutati, nu cred ca te-ar alunga sau ceva de genul, deci nu-ti face griji. laughing Asta este parerea mea, succes.