| ReZiSTorr a întrebat:

Buna ziua TPU si sarbatori fericite! Acum, in prag de sarbatori am intampinat si eu o mica/mare problema in dragoste.Sa va spun de la inceput, am aproape 18 ani.Recent, de 2 luni de zile prietena mea m-a parasit din cauza parintilor mei (stiu, pare un lucru stupid).De atunci nu am mai cautat-o, i-am spus acum doar sarbatori fericite si cam atat.Pot sa spun ca am trecut peste, oarecum.La inceput, cand am ramas singur, o fata a intrat in vorba cu mine pe mess.Stia ca sunt intr-o relatie si ca n-o sa mai mearga relatia noastra.Am tot vorbit cu fata respectiva, dar la un moment dar, ramas singur am luat-o pe aratura.Am inceput sa vorbesc cu alte fete sa fac prostii si fata respectiva a aflat.Acum o luna am vorbit cu ea, deoarece ma simteam pur si simplu singur.Atunci am aflat ca ea ma place de 2 ani de zile, dar e foarte suparata sau nu mai are incredere in mine datorita faptelor mele.Am vorbit, mi-am cerut scuze.Cumva cumva am fost impreuna ceva timp, pana cand si-a dat seama ca nu mai are incredere in mine si nu are rost.Acum vine adevarata problema.De fata asta m-am indragostit,mai ales ca o vad toata ziua n-am cum sa o uit sau sa uit ce mi-a zis. Mereu cand o vad, e cu privirea catre mine, dar cand vede ca ma intorc spre ea, isi schimba privirea.As vrea sa vorbesc cu ea, sa discut cum discutam alta data, in urma cu 2 luni, DAR nu am curajul sa-i spun deoarece acum nu am incredere in mine si imi zic ca nu are rostul.As dori niste sfaturi, cineva care sa-mi dea puterea sa vorbesc cu ea.Sau ce sa fac? O vreau inapoi...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai decid ce fata sa-ti placa si ce nu, de ce nu le ceri lor parerea?
Oricum, ai demonstrat ca nu o iubesti nici un pic, atat vreme cat ai abandonat-o imediat, asa cum ti-au cerut parintii. Atunci, de ce ai incerca sa mai reinozi, ceva ce, oricum nu-ti pasa?

| Elena9328 a răspuns:

Daca o iubeai in adevăratul sens al cuvântului, nu trebuia sa faci asta. Ce i iubire e aceea unde se minte? Normal că și a pierdut încrederea și interesul. Încearcă totuși să te duci la ea sa i explici. Du i o floare. Încearcă să i ARATI că o iubești și că ceea ce ai făcut NU se va mai repeta!

| Zaria a răspuns:

Dacă vrei cu adevărat să fie cu adevărat a ta, nu sta și cere sfatul cuiva, dar fă tot posibilul să fie cu tine, altfel ce bărbat mai ești