| Mirela347 a întrebat:

Bună, sunt în relație cu un băiat de aproximativ 2 luni, ne înțelegeam super bine, era atât de drăguț, chiar asta m-a făcut să mă combin cu el: știa să se comporte, mă simțeam iubită cu adevărat.
Dar în urmă cu o lună a început să facă figuri, nu mai îmi scria bună dimineața(la noi cel care se trezește primul scrie, dar tot el se trezește fiindcă trebuie să meargă la lucru, doar în weekend-uri scriam eu fiindcă el dormea mai mult), apoi nu mai era așa drăgăstos prin mesaje, de sunat nu mă mai suna și nu mai voia să vină la mine. L-am întrebat ce are, el mi-a răspuns că nu are nimic, apoi încet încet a început să-și revină, în sensul că a redevenit drăgăstos, adică mesajele nu mai erau așa seci, a venit la mine (dar mă supăra faptul că nu mai stătea așa mult, maxim o oră, comparând cu începutul când stătea și 3 ore).
Bine, oricum nu era chiar ca si la început, dar m-am gândit că așa sunt băieții, le mai dispare din magie pe parcurs, apoi intr-o seara m-a dus la el acasă, m-a prezentat a lor lui, atunci mi-am dat seama ca totuși băiatul are interes față de mine.
Apoi a continuat să se comporte drăguț numai că nu-l mai interesa cu adevărat sa ne vedem (el nu are permis, stă la 4 km de mine, mai venea cu bicicleta, îl mai aducea fratele lui sau prietenii), dar înainte făcea orice să ne vedem, acum băga motive că nu poate că o să încerce mâine și tot așa, iar și dacă venea stătea foarte puțin.

După fix o lună de la celelalte figuri a început iar să nu-mi mai scrie bună dimineața, să fie sec prim mesaje, să zică că se pune să doarmă și el să mai stea activ pe Facebook 1-2 ore. Dacă l-aș întreba ce are ar zice că nimic și nu aș rezolva mare lucru.
M-am gândit că poate are pe alta, dar nu cred că este genul de persona, dar tot nu înțeleg de ce i-a dispărut așa repede magia și se comporta așa, nu-i mai place de mine? Fiindcă duminica ne-am văzut și era totul bine și frumos, iar apoi luni nu mi-a m-ai scris bună dimineața și chiar toată săptămâna eu am scris, cu toate că el trimite Snap, este activ pe Facebook si a intrat le Wapp dimineața.(noi pe Wapp vorbim).
Ce credeți că e cu el?
Și la partea cu bună dimineața, considerați că ar mai trebui să-i scriu sau să-l las pe el să văd totuși oare îmi scrie într-un final… măcar să-mi dau seama cât interes i-a mai rămas.
PS. Amândoi avem 20 de ani.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca are si el problemele lui. Sunteti de prea putin timp impreuna.

| MarianWLF a răspuns:

Consider ca nu e momentul sa te implici 100%, si nu ma refer sa te retragi, ce vreau sa spun prin asta e ca iti poti primi raspunsul fara a pune intrebari, fii rabdatoare, nu ii mai reprosa ca nu ofera ca la inceput, vezi cum se comporta cand nu ii mai atragi atentia asupra comportamentului lui, o sa ofere de la sine, sau o sa se culce pe o ureche devenind distant, cand a redevenit dragastos, poate a facut-o "de gura ta", e greu intr-adevar, dar iti promit ca in maxim 1-2 saptamani daca tu reusesti sa te abti sa il iei la intrebari, iti vei primi raspunsul, asa ca ia un loc pe scaun in liniste, si observa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A venit la tine și a stat 3 ore. A stat. La 20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai scris până să scrii că aveți 20 de ani am crezut că scrie una de 14 - 15 ani.

| Mirela347 explică (pentru anonim_4396):

Știu, facem niște copilării…așa m-am saturat

| RAY a răspuns (pentru Mirela347):

Sunteți copii, e normal asta, asa te maturizezi

| MaxSpintecatorul a răspuns:

Da-i pasarica la baiat si nu mai zice nimic.

| balalaika69 a răspuns:

Foarte emoționant, era să plâng cu lacrimi de disperare

| Mirela347 explică:

Între timp a zis că nu suntem făcuți unul pentru celălat și că el nu mai simte nimic, eu i-am spus că poate nu a simțit niciodată nimic, ci doar magia de început sau poate a simțit dar între timp a mai apărut cineva… m-a lăsat în seen ca un laș fără să dea o explicație clară crying((