| Ralucjejjeadani20 a întrebat:

Bună, sunt însărcinată în aproape 7 săptămâni, în urma unui control la ginecolog mi s-a spus ca locul unde se dezvolta fătul e mic, sunt 50 %șanse sa aibă malformații sau sa se oprească din evoluție, întrebarea mea este a mai fost cineva în situația asta? Cum ați procedat? mai am o cezariana înainte de 18 ani.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Am auzit de multe mame care au fost sfătuite de doctor să ia
în considerare avortul și unele au acceptat, altele nu. Cele care au acceptat regretă. cele care au avut curaj se bucură de copil. \și mie mi=a spus dostorița la a tria sarcină că are risc de sindrom Down, noroc că n=am luat în calcul deloc avortul și am născut băiatul și apoi încă un băiat, ambii perfect sănătoși.

| LoveSleep a răspuns:

Și nu ți-a sugerat ce să faci? Sau a zis să întrebi pe TPU, că ei știu mai bine?
Dacă e posibil, îți sugerez să faci avort.

| Andreeush a răspuns:

Cere sfatul altui doctor.

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Aici este vorba de o viata si nu trebuie sa asculti sfaturile de pe un site, va trebui sa te duci la mai multi doctori si sa primesti sfaturi profesionale nu sfaturile tatei floarea...
Odata ce vei primi mai multe sfaturi sa zicem 3 doctori diferiti dupa aceea vei ajunge singura la o concluzie.
Iti urez succes si sper sa fiti amandoi bine, si ai mai multa grija in viitor.