| Maria1678 a întrebat:

Buna! Sunt într-o relație cam de o luna cu primul meu iubit. Când avem si noi momentele noastre si ma sărută efectiv stau ca o moartă pentru ca nu stiu cum trebuie să procedez. El are experientalaughing. Întrebarea e cum sa învăț si eu sa sărut? Adica la cât timp se învață chestiile astea?

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Important e sa faci ce-ti place, nu ce "trebuie". Nu trebuie sa te invete nimeni cum trebuie sa saruti, ci trebuie sa o faci cum iti place tie. Ceea ce-i place unei persoane, e posibil ca alteia sa nu-i placa. De exemplu, unora le place sa-ti "bage limba pe gat", altora le plac pupicii mai delicati. Nu exista reguli. Regulile ti le faci tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Sarutul nu se invata, se incearca doar cand simti ceva pentru partenerul cu care te saruti.

| OmBanal33 a răspuns:

Il intrebi, o sa te inteleaga, o sa iti arate, o sa incerci, o sa iti placa, o sa insisti si povestea continua...

| Kiran a răspuns:

Pai faci exact ce face si el,. daca el indreapta mainile pe spatele tau, o sa il il imbratisezi si tu. nu stiu. pui mana pe umarul lui sau pe obraji. faci asemanator cum vezi in filme ca sa ai o imagine de asamblu. referitor la sarut. acolo e putin mai complicat depinzand ce fel de sarut face el.

| Anonimalex6996 a răspuns:

Doar lasă te purtata de val. Totul vine de la sine. Fără rușine. De la sărut ajungi la o atingere, de la atingere la un oral...o stimulare si tot asa. Fără rușine, dacă îți dorești vi adevărat, lasă te purtata de val și totul vine de la sine. Învățați va unul pe celalalt, nimeni nu este perfect. Nimeni nu s-a născut cu experienta și sigur nu I ar fi plăcut o femeie cu experienta care poate a avut 100 de bărbați în ea