| christ91 a întrebat:

sunt intr-o relatie cu o fata de vreo luna aproape, eu cred ca ma place dar ideea este urmatoarea, pana sa avem relatia ea a fost cu un baiat si m-a zis ca inca mai are putine sentimente fata de el, i-am explicat ca trebuie sa se concentreze asupra relatiei noastre si ca o inteleg ca e ceva normal sa mai tina un pic la fostul i-a mi-a zis mie k o sa incerce sa uite si i-am mai spus ca nu vreau sa am parte de vreo surpriza neplacuta, intrebarea mea ar fi cum s-o fac sa uite de el sa fie mai concentrata, am observat ca uneori este mai suparata.multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Heey!
ideea e ca ea nu o sa uite niciodata de baiatul ala indiferent ce ai face uh... mai ales daca a tzinut la el...
oricum adolescentzii fiind crede-ma ca o sa ii treaca, singurul lucru care trebuie sa il faci e sa ii demonstrezi cum poti mai bine ca tii la ea si ca iti pasa de ceea ce simte, incearca sa o faci sa se gandeeasca la altceva... crede-ma ca ea vrea sa il uite. si poate daca vei avea grija de inimioara ei se va simti in siguranta cu tine si te va vedea cum esti. si sa va traitzi o adevarata poveste de dragoste!
succes cu asta big grin
Ps.: intreaba-te oare dc a acceptat sa fie cu tine happy

| scarletjo a răspuns:

Daca ea inca se gandeste la el, recunoaste ca mai are sentimente fata de el si chiar este suparata...cel mai bine este sa te gandesti la tine si la faptul ca ai putea suferi o dezamagire.Va trece ceva timp pana sentimentele fata de fostul nu vor mai fi si daca fostul revine in viata ei, in orice moment te poti trezi pe dinafara sau poti constata ca ai fost folosit. Daca tu tii la ea si chiar vrei o relatie cu ea, nu ai decat sa risti: sa te porti frumos cu ea, faci absolut totul pentru relatie.Incearca sa afli cat mai multe despre fosta relatie, despre lucrurile care ii placeau in relatie(dupa ce suspina ea) si incearca sa aveti si voi parte de lucrurile acelea.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Denysa2012 a răspuns:

Pai incearca sa o scoti mai des la nintalniri, fai surprize...cum ai zis si tu ca poate sa mai aiba cateva sentimente pentru ala dar totusi vb ta iar sa nu te trezesti cu o surpriza neplacuta

| Madyupsik a răspuns:

Salut
Pentru o fata e greu sa uite o persoana pe care a iubito.Dar totui e cava posibil. Crede-ma cunosc situtia aceasta de mai aproape deoacece am fost si eu ca prietena ta nu puteam sa-mi uit fostul prieten.Dar totusi am intilnit un baiat care m-a ajutat si am scapat de acea obsesie.Trebuie sa fii foarte intelegator cu ea.Straduite sa nu ii vorbesti despre el. Intereseazate mai mult de viata si interesele ei. Incearca sa o faci fericita si sa se simta cu tine in siguranta. o fata in asa situatie are nevoie sa simta cit mai multa dragoste asa ca nu ezita spune-i mai des ca simti ceva deosebit pentru ea comunica cu ea.Dar nu o fa sa se simta vinovata daca va certati nu-i reprosa nimic. Daca esti pregatit sa faci toate acestea sunt sigura ca veti avea o relatie de durata si ea te va indragi
Multa bafta.

| lexzor a răspuns:

Poate ca a avut o relatie lunga si frumoasa, in care sa simtit bine cu fostul, acum, daca vrei sa o faci sa uite, incearca sa o scoti in orasi, sa va distrati, sa nu mai vorbiti despre relatie, ca si cum ati fi 2 persoane care acum sau cunoscut si incearca sa se faca de neuitat... PAREREA MEA! Acum nu imi dai cu parul' in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stai mai mult cu ea sa o faci fericita si sa-i arati ca esti mult mai bun decat fostul si ai mai multe calitati decat el si sai captezi atentia mereu fa-o fericita fa-o sa zambeasca si sa isi aminteasca de tine mereu faci cadou o poza cu voi doi sau un ursulet sa doarma cu el ceva de genul.Succes! Sa o iubesti!