| gargaritza a întrebat:

Buna:*

Sunt intr-o situatie mai dificila.eu fac parte dintr-un grup 2 fete si 7 baieti ne intelegem foarte bine. de la o vreme a inceput sa imi placa de un baiat din grupu nostru si ei mi-a recunoscut ca ma place, dar nu putem fii impreuna pentru ca el a fost intr-o relatie destul de lunga si abia s-au despartit etc. si e complicat si am hot sa ramanem prieteni, dar un baiat din grupu nostru si-a dat seama ca mie imi place de respectivu si a inceput incet incet sa faca misto de mine in principal si ma simt foarte nasol... nu am vrut sa ma indragostesc d respectivu dar s-a intamplat nu pot face nimic, as vrea sa inceteze cu mistourile, ma simt ca o proasta cand face glumite pe seama mea...sad Ce sfat imi dati?

3 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Foarte buna hotararea!
OK sa zicem ca'l iubesti, il vei avea ca iubit o perioada dar dup'aia gandeste'te ca nici macar ca prieten nu-l vei avea.Si atunci te va durea mult mai tare, stiu eu sigur! Plus ca e posibil dupa presupusa despartire a voastra sa despicati grupul, oricum aceiai nu ve'ti ramane! Asta a fost asa...ca sa te conving ca oricum nu mergea! Zic asta pentru ca si mie mi s-a intamplat la fel si acum... s-a dus toata gasca de shokcrying
Nu'l mai baga in seama sau da'i replica!

Bafta.

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Salut!
Ignora'l, pur si smplu! Si de ce face misto de tine pe seama asta? Ce, e atat de "jenant" sa iti placa de cineva? Poate e invidios, gandeste'te si la asta! Iar daca glumeste, lasa'l sa glumeasca; daca te "ating" vorbele lui, ai doua variante: ori il lasi sa vorbeasca de unul singur, ori ii raspunzi cu aceeasi moneda!

Numai bine! happy

| LoLo a răspuns:

Nu trebuie sa te simti ca o proasta pentru ca nu esti...nu trebuie sa il bagi in seama, raspunde-i si tu cu aceeasi moneda daca nu, resspectivul baiat daca te place si el te va accepta, dar lasa-l macar o saptamana sa isi revina, poate el a tinut mult la aceea fata si de aceea nu vrea sa fie acum cu o fata, dar pe parcurs o sa va intelegeti:*