| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi.
Imi place de un baiat mai mic decat mine. Vreo luna tot am vorbit de o intalnire, dar nu am reusit din cauza vremii.
Mentionez ca tot eu ii ziceam sa ne vedem si il intrebam ora, locul etc. A ramas intr-o zi de joi, dar nu am stabilit si o ora, iar in acea zi am asteptat sa vina el la mine sa stabilim o ora si n-a venit.(suntem pe acelasi hol).
Dupa aceea o saptamana nu mai saluta, cand trecea pe langa mine lasa capu in jos si atunci nu mai salutam nici eu, ba chiar paream distrata pe hol cu un coleg de al meu.
Dupa vreo 7 zile mi-am luat inima in dinti si am intrat pe mess pe el si mi-a raspuns : "ti-ai amintit de mine?" iar eu i-am spus ca tot eu sa-mi amintesc de el? si intr-un final ne-am dat seama ca asteptam unu dupa altul si am gresit amandoi.
A inceput sa ma intrebe ora, locul tot, tot, nu mai era asa de bleg ca inainte.
ne-am vazut vineri si nu a incercat nimic, nu mi-a dat nici un semn nici dupa intalnire sau ceva.insa ieri am vorbit putin pe mess cu el(nu inteleg de ce pe mess e foarte diferit de fata cum e el in realitate) si i-am zis sa nu uite ce i-am zis cand plecam de la intalnire : poate sa ma cheme oricand.(am uitat sa spun ca la intalnire a venit mai aranjat decat e el de obicei si la scoala).

Si imediat a intrebat daca vreau maine si i-am zis ca da.

1.Credeti ca ii place si lui de mine si la prima intalnire a vrut doar sa ma cunoasca mai bine? (ma stia doar din vedere de la scoala si ne-am spus acum 2 luni aproape ca ne place unu de altul)

2.Ar fi bine sa incerc eu ceva maine la a2a intalnire? Daca da, cum sa fac, cum sa incerc pentru ca nu stiu cum sa incep.Adica ar fi indicat ceva o discutie care sa il faca curios de ceea ce urmeaza : adica un sarut.

as vrea cat mai multe pareri.mutumesc.

Răspuns Câştigător
| SunshineGirl a răspuns:

Poate ca el,fiind mai mic nu e sigur pe sentimentele tale,iar atunci cand te-a intrebat daca ti-ai amintit de el, o fi crezut ca nu`ti mai pasa si ca ti-a trecut.
Oricum, iesi cu el pana va cunoasteti mai bine.Pt ca sa zicem daca voi 2 v-ati combina acum, necunoscandu`va indeajuns nici nu veti avea ce sa vorbiti si sa veti simti straini si stanjeniti.Asteapta sa va cunoasteti, sa vedeti fiecare ce tip de om este.Bafta

2 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Pai pentru ca e diferit pe mess decat inrealitate inseamna ca e mai timid avand in vedere ca mai mereu ai facut tu primul pas.Si da, te pplace happy
La a2a intalnire e o idee buna faza cu discutia si dupa sa-l saruti

| Sexualitate a răspuns:

...Ce anume ţi-ai dori să încerci? Altfel spus, care va fi semnificaţia acelui sărut? Ţie trebuie să-ţi răspunzi, nu nouă şi poate că (încă) nici lui. Asigură-te, mai întâi, dacă nu cumva şovăielile sale ţin de faptul că ar dori să te cunoască mai bine, mai profund. Poate că el nu oferă/ nu primeşte cu aceeaşi nerăbdare un sărut.