| Ely1234567 a întrebat:

Bună, sunt nouă pe acest forum, îmi cer scuze daca am greșit categoria.
Eu imi doresc foarte mult un bebe dar am o problema, raman foarte greu însarcinata si cand rămân pierd sarcina foarte devreme.
Am făcut foarte multe analize în 21 mai 2019 am facut o histerosalpinografie am avut doar o troampa putin înfundata dar s-a desfundat.Am prolactina mărita acum doi ani am pierdut prima sarcina la 4 saptamani si de atunci nu am mai rămas până în luna decembrie 2019. Am pierdut sarcina la 5 saptamani. Ce sa fac sa nu mai pierd si alte sarcini? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda un tratament naturist cu TINCTURA de BRANCA URSULUI (1-2 luni).
Am o prietena care s-a chinuit 7-8 ani sa ramana gravida si dupa 2 luni de tratament cu tinctura de Branca ursului, a ramas gravida. A nascut o fetita sanatoasa, la termen, de 9 luni.
Tratamentul asta naturist nu interfereaza cu cel medicamentos prescris de ginecologul tau, de aceea poate fii laut in acelasi timp.
Recomand tinctura deoarece este mult mai potenta decat planta maruntita, comprimatele, ceaiul sau capsulele.
Nu uita sa te hranesti foarte sanatos zilnic, cu multe fructe si legume proaspete, ca corpul sa aiba tot aportul de vitamine corespunzator, ca sa sustina o sarcina.

| Ely1234567 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns o sa încerc să iau si Tinctura de Branca ursului.

| Ely1234567 explică (pentru Violleta2022):

Bună te rog ajută-mă și pe mine cu un sfat ți-am ascultat sfatul și azi am cumpărat tinctură de branca ursului dar am înțeles ca traba luate din ultima zi a ciclului pana în prima zi de fertilitate.
De câte ori pe zi eu ciclul îl am doar în 21 februarie aștept pana atunci? Ce sa fac

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ely1234567):

Citeste aici:
http://arhiva.formula-as.ro/......mata-12308

Se ia cate o lingurita de 3 ori pe zi.
Tinctura se dilueaza in 50ml de apa si se bea cu 30 minute inainte de masa. Se recomanda cure 2-3 luni cu 1 luna pauza.

Nu are importanta menstruatia sau ovulatia, se ia zilnic, de 3 ori pe zi, cel putin 2 luni la rand!

Sanatate maxima si...un copilas sanatos si frumos!

https://www.daciaplant.ro/branca-ursului-tinctura-200-ml.html

| Ely1234567 explică (pentru Violleta2022):

Îți mulțumesc frumos pentru răspuns și urarea de bine

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E bine să ai în calcul și varianta adopței, eu am adoptat 3.

| Ely1234567 explică (pentru ania):

Da am luat în calcul și aceasta varianta dar doamna doctor la care merg eu îmi da foarte mari speranțe ca voi avea un copil al meu as vrea sa mai fac câteva încercări pentru ca mai am timp am doar 20 de ani

| RAY a răspuns (pentru ania):

Mai rar asa ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa devii pacienta permanenta a unui medic ostetrician-ginecolog care sa te ia in evidenta sa, care periodic sa aiba cu tine discutii dar si sa monitorizeze dezvoltarea endometrului luna de luna pentru a reusi sa-si faca o imagine cat mai clara in privinta momentului in care dezvoltarea endometrului poate indica ca urmeaza sa se produca ovulatia si de asemenea daca este suficient de bine dezvoltat d.t.p.d.v incat sa poata sustine si mentine dezvoltarea sarcinii.
Pentru a determina cu maxima precizie ziua in care urmeza sa se produca ovulatia, in fiecare ciclu menstrual, te sfatuiesc sa-ti achizitionezi un tester de fertilitate/ovulatie care functioneaza pe baza analizarii salivei prelevate zilnic din cavitatea bucala si determinarea momentului in care este produs hormonul luteal care anunta iminenta eliberare a ovulului din foliculul ovarian.
https://www.emag.ro/......DHY2J0BBM/
https://www.emag.ro/......DDGMCNBBM/
Multa sanatate!

| Ely1234567 explică (pentru corbulalbrosu):

Am medic mi-a dat tratament arefam, elevit și acid folic și tot am pierdut sarcina.
Acum mi-a dat Profertil, Myo-sun și Brocriptin. Nu știu ce sa mai fac

| Ely1234567 explică (pentru corbulalbrosu):

Buna am o doamnă doctor merg frecvent la control am facut tratament pe timpul sarciniicu arefam, elevit si acid folic. Acum i-au Profertil Myo-Sun si Brocriptin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dna ely12345467,
Eu ajut oamenii de acum 54 de ani, cu titlu gratuit.
Din 09.01. 2019 pe TPU.
Asta mă face să fiu fericit.
Sunt un om neobișnuit, așa m-a făcut mama Elena și m-a educat bunica Maria, care era clarvăzătoare, așa cum sunt țigăncile ghicitoare. Așa sunt și eu, căci bunica mea m-a educat ia eu de la 20 de ani mi-am descoperit acest talent și l-am cultivat ajutând în 54 de ani pe mulți.
Așa o să va ajut și pe dvs, și pe dta.
Pe vremea vechilor evrei, cineva ca dta mergea la templu. Și așa era obiceiul religios. că pe primul nîscut îl jertfeai, sacrificai, îl aduceai ofrandă, jertfă lui Dumnezeu. Așa se făcea cu primul miel, primul vițel născut, primul snop de grâu treierat și primul copil. Astfel îi poruncește Dumenzeu lui Abram, Abraham, Avram, să facă cu propriul copil. Noi nu înțelegem cu mintea de acum, cât de important era acest sacrifigiu, credem că Avram era nebun și credința lor criminală.
Dar însuși Dumnezeu, pentru credința lui puternică, îl scutește pe Avram să facă această crimă și îi spune, du-te că într-un tufiș alături este prins un miel, ied în spini, jertfește-l pe acela. Iar pentru această credință puternică, Dumnezeu l-a binecuvântat așa pe Avram. (... Și toate semințiile pământului vor fi binecuvântate în tine, Geneza 17.3). De aceea evreii conduc azi lumea din Vest, care este urmașa Imperiului roman de apus.
Eu sunt atât de credincios sau atât de ateu cât ai nevoie dta să înțelegi. Nu sunt pocăit, nu predic Biblia.
Să înțelegi că te pot ajuta doar astfel.
Să ai încredere 100%, că te ajut 100%.
Să faci o jertfă legâmânt cu mine. Să îl jertfești sacrifici așa cum zic eu.
Să îi pui numele Avram dacă va fi băiat. Avrămița ca fată. Lângă aceste nume să adaugi un altul pe care îl decizi dta cu soțul.
Iar apoi, să îl incurajezi pe acest copil să învețe bine. Iar eu având 73/74 de ani, promit că mă voi purta așa fel încât să pot să îl ajut pe acest copil când va învăța, să îi placă matematica să devină om de știință, să continue ideile mele. Faci așa, gândești așa, te pota ajuta, dacă nu, nu îmi iese.
Astfel, eu presupun că dta ești în stare, din dorința de a avea acest copil să gândești așa despre el tot timpul.
Ce poți face imediat. Să uiți ce spun acum medicii, ce a fost, că ai pierdut sarcina, etc. Să faci cât poți de mult ce spun eu.
Regim complet vegetarian, fără carne, lapte, ouă, brânză, pește, untură, unt. nimic, cafea, cola, ciocolată. Ulei de măsline, ulei de in presat la rece.
Cum vom adapta acest regim când vei rămâne însărcinată vom vedea.
Așa că dacă nu poți imediat, începe cu miercuri, vineri si toate posturile creștinești de peste an.
Apoi de la miercuri, vineri să treci la luni, miercuri vineri, apoi carne numai dumineca, apoi deloc.
Acesta este sacrificiul suplimentar pe care trebuie să îl faci la viața ta. Dacă soțul nu vrea, gătești separat pentru el. Dacă participă și el, atunci ajută că și sămânța lui va fi mai bună. și și asta contează la rezultat.
Acum dacă poți să îmi spui și orașul sau zona de țară în care locuiești, căci vom interveni și prin medici. Am avut și eu probleme din acestea în familie, dar acum medicul e la pensie și emigrat în Canada, dar îl voi contactata pentru dta, după ce îl găsesc și va recomanda ce injecții trebuie să faci.
Iar dacă se naște copilul, și e sănătos, poate mă ajuți dta pe mine cu o mică de tot sumă de bani, o să îți spun atunci, sponsorizare benevolă, fără nici o obigație.
Eu nu sunt foarte sigur că voi rămâne pe TPU, că am și eu problemele mele, așa că pe prietenii mei ca dta, le dau contul meu Facebook. Acest cont va fi accesat doar cu invitație din partea mea, ca să scap de porcăria generală de pe Facebook.
Acesta este.
https://www.facebook.com/adrian.serbanescu.5059
De pe ce accesezi Internetul, PC, tabletă, telefon?

| Ely1234567 explică (pentru sadrian46):

Sunt din județul hunedoara orașul hațeg dar merg la o doctorita in deva Facebook. nu am

| Xanor a răspuns:

Adopteaza un copil