| anonim_4396 a întrebat:

Buna am pierdut o sarcina la 2 luni si 2 saptamani si de atunci fac sex ne protejat si nu am mai ramas insarcinata mai pot ramane am 18 ani si 11 luni. am pierdut sarcina in octombrie 2008 si de atunci am menstruatie.in fiecare luna. imi doresc ffffffff mult un bebe. ce trebuie sa fac.astept raspuns va multumesc

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te neaparat la ginecolog. Nu e de gluma, n-o sa pai duce o sarcina la termen daca nu iti diagnostichezi si tratezi problemele ginecologice. Esti foarte tanara, vei avea copii dar nu fara ajutorul ginecologului.

daniela
| daniela a răspuns:

De ce nu te duci la un ginecolog care sa-ti faca cateva teste si arunci toate intrebarile vor avea raspuns

cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa mergi la un cabinet ginecologic sa-ti verifice ''aparatele'' si sa ti le repare.

| meioana a răspuns:

... cel mai bine e sa te duci la un genecolog...
...asa e cel mai usor... nu as vrea sa te fac sa iti pierzi speranta dar sunt sanse sa nu mai poti avea copii...
... poate ca trebuie sa faci un tratament cevathinking

| Cosmina_2740 a răspuns:

Hmm...toti iti spun sa mergi la ginecolog...si fac pariu ca deja ai fost...eu zic sa te duci sa te spovedesti chiar daca nu ai tinut post...nu se stie de ce ai problemele astea... ori ti'ai inceput viata sexuala in mod fortat, ma refer ca varsta...si banuiesc ca ai folosit si anticonceptionale...si gandeste; te ca la fiecare act sexual protejat mai ''omorai'' cate un bebe.si uite asa a cedat si trupul tau, important e sa nu lasi sa cedeze si sufletul tau...nu te pierde in vorbele altora...majoritatea au trecut. dar putin au scapat. le este destul de usor sa isi dea cu parerea pentru ca nu sunt in locul tau. tine minte...doar Dumnezeu stie ce e in sufletul tau...Cauta-L! Sa ai grija de tine...crede'ma nu e abureala...si hai sa iti mai zic ceva, nu poti nega puterea Lui Dumnezeu asa cum nu poti nega si existenta curentului electric.pe care nu il vedem, dar il simtimwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce iti spune asta tie? Tu nu esti inca gata sa ai famileie. Tu trebuie sa descoperi cine esti tu. Intreabata ce vrei sa realzi in viata, intrabate daca ia un copil ce fel de surse de hranit si educat tu ai. Inreabate daca poti 100% sa dai ce nu ai sau nu acum pregatit sa dai. Nu te intreba copil, great, fntastic, eu sint o femeie. Intrabate daca tu poti sa iei exact acum responsabilitate sau este poat un pic mai tirziu bine.Intreabate ce cvrei tu sa-ti dovedesti cu o sarcina si pentru cine este bine venit. Intreabai pe cei din jurul tau cum ar raspunde la o sarcina. Sa faci nu copil nu este problema dari ai tu bani si timp? Ai realsisat tu tote visurele tale ca sa spui: ok, acum am timp sa fac copi. Realsiazate pe tin insusi inaint de a lua respnsabilitate pentru o vaiata now. Descoprete tu pe tine: cine esti si ce vrei.

| my a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor specialist(ginecologul)...