| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau seriozitate! Am 17 ani si pe data de 23 septembrie am facut o "joaca" cu prietena mea si i-am introdus degetele in vagin dar nu foarte mult asta dupa ce imi atinsesem capul penisului si aveam lichid preejaculator din ce vazusem eu. Ideea e ca nu i-am introdus direct, m-am sters pe patura inainte si degetul era uscat oarecum, adica verificasem. Pe 16 octombrie i-a venit menstruatia si a durat 5 zile normal, dar luna asta nu i-a venit adica pana acum cel putin. Intrebarea mea e daca are cum sa ramana gravida (e posibil sa fi fost in perioada fertila) rog seriozitate.

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este gravida, doar dereglari hormonale, sa mearga la ginecolog sa o vada

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca ai 17 ani?

Intrebarea asta este a unui copil de 12-13 ani, fara pic de cunsotinte despre anatomia si coprul uman, daca tu crezi ca poti lasa o fata gravida cu degetul, cand in realitate se poate NUMAI prin sex vaginal, unde se introduce penisul in vagin.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Violleta2022):

"cand in realitate se poate NUMAI prin sex vaginal"

De inseminare artificiala ai auzit?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mayhem666):

Ma referam la sexul practicat natural, nu la inseminarea artificiala.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu, am vrut doar sa te enervez rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nici o sansa, doar sunt aici sa te educ.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu? Sa ma educi pe mine? Hai ca asta e buna! rolling on the floor

| dullcat a răspuns:

Buna.Grav ca la 17 ani nu stii cum functioneaza menstruatia.Nu poate fi vorba de nicio sarcina din moment ce pe luna octombrie i-a venit menstruatia prietenei tale, proces fiziologic care apare lunar doar in lipsa sarcinii.

| jayomicron1233 a răspuns (pentru dullcat):

Ideea e ca, chiar stiu, dar sunt destul de panicat ca de multe ori imi zice ca o doare burta si deja sunt 38 de zile de ciclu menstrual

| Emilian65 a răspuns:

Dacă după menstruația din octombrie ați făcut sex neprotejat, este posibil sa fi ramas gravida.

| jayomicron1233 a răspuns (pentru Emilian65):

Nu am avut niciun fel de contact sexual, doar xhestii de genul

| Hyperion7 a răspuns (pentru jayomicron1233):

Pai scuză-ma, daca faceți altfel de chestii, cam cum ai putea fi privit drept serios?
Doar întreb

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât în octombrie ii venise menstruația,e clar că nu e vorba de nicio sarcina.
Rău era daca nu ii venea.
Cat despre ovulație sau ce mai ziceai tu.
Ovulația e înaintea menstruației, dar din moment ce menstruația i-a venit, nu contează dacă era sau nu la ovulație.
Așa că stai fara grija, dar atenție!
Data viitoare, jucati-va cu jucăria acoperita macar!

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Nu are cum sa ramana gravida din moment ce menstruatia i- venit in octombrie! daca era sa ramana ii intarzia luna trecuta iar atunci puteati sa va panicati si sa aveti tot felul de griji. lichidul preejaculator nu contine mereu sperma decat daca ati facut sex inainte si nu ai urinat ca sa te cureti de sperma ramasa inauntru. folositi protectia data viitoare, pup!

| Andrwlu999 a răspuns:

Nu nu exista așa ceva stai calm