| g_7133 a întrebat:

sunt noua pe aici si am o intrebare : mi-am facut niste analize pentru depistarea unei posibile anemii si din analize reiese ca atunci cand sunt la ciclu pierd calciu si fier .eu am ciclu de 6-7 zile si cam abundent. am fost si la doctor pentru o ecografie genitala si mi-a spus ca totul e oke. Ce as putea sa fac? P. s : pentru anemie deja am inceput in tratament.

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

Eu cand am avut probleme cu ciclu ( nu mi se mai oprea de vreo 2 saptamana, desi luam tratament de la medic ginecolog) am baut ceai de coada soricelului (cu lamaie si miere, ca e amar), si s-a oprit. Dupa am mai facut din cand in cand cate o cura de 2-3 saptamani a cate 2 cani de ceai pe zi. Daca vine prea abundent ia si o tableta de calciu si dormi putin. Petru fier infuzia de urzici, mai ales proaspete e buna. Ai grija ca plantele sa fie culese din zone nepoluate.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca si ceaiul de catina cu miere in aceasta perioada!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cand ai ciclu incearca sa te odihnesti mai mult si urmeaza tratamentul dat de medic.

| mioara a răspuns:

Incearca si du-te la un alt doctor si pe urma compari rezultatele.

| den a răspuns:

Mie prima data cand mi-a venit.m-a tinut 2 saptamani... dupa sa reglat... dar acum nu stiu de ce ma doare ff tare burta cand imi vine.trebuie sa te odihnesti mai mult happy