| RoxetteRoxXx a întrebat:

Sunt noua pe aici si va rog sa-mi iertati greselile gramaticate! Acum 2 luni am cunoscut un baiat care mi-a luat mintile pur si simplu.Ma rog in genul ca mereu ma gandesc la el si chestii de acest gen. Faza e ca, imi place mult, foarte mult de el dar, nu stiu cum sa-i spun. Vorbim pe mess si mi-a cerut numarul de telefon inainte sa inceapa vacanta de Craciun. La scoala, mereu imi zambeste si ma saluta. Iar eu il salut si ii zambesc usor. Mi-a spus ca ma simpatizeaza si ca ma gaseste frumoasa. Dar el nu face primul pas, de aceea m-am gandit sa-l fac eu. As vrea sa-i spun ca il plac pe mess sau pe facebook, deoarece, in realitate nu am tupeu. Va rog frumos sa ma sfatuiti, sunt foarte confuza si dezamagita de mine in acelasi timp. Daca va va ajuta asta cu ceva, eu am 15 ani iar el are 19 ani. Multumesc!

8 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Ai scris corect, nu am văzut greșeli gramaticale, dar pentru tine e bine să încerci să scrii cât mai corect. Asta se învață la școală. Dacă ești nesigură cu privire la cum se scrie un cuvânt corect, caută pe net, vei da o impresie mult mai bună. Cât despre problema ta, eu cred că lucrurile se spun cel mai bine direct, mult mai bine decât pe mess. Trebuie să ai curaj și să spui ce simți, eventual îi propui să ieșiți la un suc și vezi cum merg lucrurile. Cu toate astea, e bine să ai grijă, diferența dintre voi e cam mare, 4 ani, el e la liceu și tu probabil în gimnaziu, e posibil să fie un tip mai experimentat care să vrea de la tine chestii pentru care nu ești pregătită. Nu știu detalii, așa că poate fi și un tip super ok, care pur și simplu te place dar nu s-a dat la tine mai direct poate tocmai pentru că ești mai mică. Dacă ție îți place, nu ezita să faci primul pas.

| RoxetteRoxXx explică (pentru raspunz):

Eu sunt in clasa a 9-a iar el in clasa a 12-a.

| raspunz a răspuns (pentru RoxetteRoxXx):

E ok, nu vreau să te descurajez. Eu cunosc o fată care s-a culat cu un tip din a XII-a când era în clasa a IX-a și sunt de 4 ani împreună. Dar tipul a fost super ok cu ea, a avut răbdare.

| Roxana2312 a răspuns:

Poi da incerca sa ii spui ca il placi foarte mult dar eu nu cred ca unul de 19 ar fi interesant de una de 15 fara suparare de obicei cei mai mari isi bat joc de tine ar trebui sa fie o varsta mai apropiata nu stiu sa fie diferinta maximum de 3 ani zic eu mult succes

| Sonniiaa a răspuns:

Eu spun ca mai bine va intalniti undeva unde puteti sa discutati in liniste. E mult mai bine face2face sa-i spui unei persoane ce simti pentru ea decat pe mess sau fb. Nu e rusine sa simti ceva pentru cineva. Plus ca nu tu hotarasti de cine sa-ti placa! Succes;*

| MonkeyBoss a răspuns:

"Sunt noua pe aici si va rog sa-mi iertati greselile gramaticate!" - faptul ca esti noua pe site, din pacate, nu e o scuza!

| MrsEinstein a răspuns:

Hello Roxx! Sincer cred ca el e prea mare pentru. tine! Fara suparare dar daca veti fi impreuna, relatia nu va tine mult timp. Sincer nu stiu, nu va cunosc caracterele dar... oricum Bafta!

| RaresMaa a răspuns:

Ce sa spun... Daca ai 15 ani inseamna ca esti "frageda" si el are 19 (creca o trecut prin faze de dragoste cu alte fete)si sa stii ca la un moment dat o sa iti spuna
Dar varsta intre voi 2 e cam marehappy