| tocxsickid989toxic a întrebat:

sunt noua pe TPU
Ma numeasc Diana, am 13 ani si sunt clasa a 7-a. Si de cand a inceput scoala imi place de un baiat. Mi-a mai placut de el si in clasa a 5-a dar nu a insemnat nimic (atunci am fost impreuna doar vreo 2-3 zile). Si de cand a inceput scoala m-am apropiat foarte mult de el. Saptamna trecuta am avut un proiect la matematica pe echipe (eu, el, si inca o fata si un baiat) ne-am intalnit la el acasa sa lucram. Dupa ce am terminat ne-am asezat pe canapea sa ne uitam TV. Si Stefan (caci asa il cheama) si-a intins bratul ca si cum s-ar intinde dimineata si mi-a pus bratul in jurul gatului, dupa eu m-am pus cu capul pe umarul lui. La un moment dat dupa ce ne plictisisem de TV el a inceput sa se joace cu parul meu zicandu-le celorlalti: "mie ii place parul Dianei...e cret". Cand sa plecam mi-a dat geaca (adica "m-a ajutat" sa mi-o pun). Dar in celelalte zile la scoala nu s-a mai purtat la fel. Eu stau in banca (,) cu cel mai bun prieten al lui, iar Stefan sta in fata mea cu o alta fata. In spatele meu stau pitipoancele clasei (doua proaste urate) care se dau toata ziua la ei (ba chiar s-au luat de mine pentru ca i-am "corupt" pe baietii din clasa noastra). Astazi am avut desenul iar colega lui de banca (cea mai buna prietena a mea) a vrut sa stea cu colegul meu de banca. Asa ca eu am stat cu Stefan. Am vorbit toata ora, etc. Dar pe la sfarsitul orei a vrut sa stea in banca (,) cu prietenul lui cel mai bun chiar daca tot restul orei a stat cu fata la pitpoance (acum cateva zile imi spunea ca nu le mai suporta si ca ar face tot posibilul sa nu mai fie cu ele in clasa). Dar acum vad ca "le pupa in fund" la fel ca si restul clasei.
Ce sa mai cred? Ma place sau nu? Sincer chiar daca ar fi indragostit de una dintre pitipoance nu ar avea sanse pentru ca alea sunt inalte (pe langa el care e scund) si se dau mereu la baieti de clasa a9 a.
Le multumesc celor care au avut rabdare sa imi citeasca "povestea" si astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Lari14 a răspuns:

Din ce am citit, cred ca Stefan e chiar diferit fata de alti baieti. Probabil e un baiat serios si educat. Dar, sa stii, toti baietii sunt dificili! Incearca sa vorbesti cat mai des cu el, sa deveniti cei mai buni prieteni, daca se poate. Pune-i cat mai multe intrebari legate de el si pasiunile lui si invata sa-l cunosti mai bine... Ce incerc sa spun, e sa te apropii de el. Apoi intreaba-l ce parere are despre acele fete "obraznice" din clasa ta, si ce crede despre tine. Daca iti da raspunsuri fara sa fie sigur pe el, atunci nu cred ca mai are rost sa incerci. Eu iti urez succes si tine-ma la curent! :*

| tocxsickid989toxic explică (pentru Lari14):

Multumesc mult pentru raspuns. In legatura cu imprietenitul noi cam suntem cei mai buni prieteni (fata si baiat) pentru ca anul trecut am stat amandoi in banca si ne-am apropiat foarte mult. In legatura cu fetele "obraznice" nicio data nu e hotarat. Azi spune ca sunt enervante si nu le suporta, maine sunt super de treaba. Eu una nici nu stiu ce sa mai cred.

| Lari14 a răspuns (pentru tocxsickid989toxic):

OK, spune-i ca vrei un raspuns definitiv! Sunt foarte enervanti astia nehotarati... Iar in legatura cu prietenia voastra, ma bucur ca sunteti undeva sus. Stii, am vazut multe cazuri in care cei mai buni prieteni si-au impartasit unul altuia sentimentele, si astfel, au trecut la urmatorul nivel. E minunat! Sper din suflet sa fie asa si in cazul tau! Apropo, multumesc frumos pentru funda! happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e ca nu este nimic intre voi.numai ca vrea ceva mai personal adica (sex) din cate ai scris aicea vad cal placi.dar iti spun iti place numai o alta fata frumoasa.tu crezi cal placi. uite cum fa, trebuie sa te uiti la el daca e asa mai rusinat si se comporta ciudat cand esti prin preajma atunci cred ca ar merge
daca crezi ca raspunsul meu a fost folositor atunci te duci la intrebarea ta te uiti la raspunsul meu si acolo in dreapta va arata o panblica cum se spune pe TPU "funda".dai clik pe ea si acolo te intreaba daca vrei sa alegi raspun castigator sigur, si tu apesi ca da.te rog frumos sa-mi dai funda
sper ca ti-am fost de folos happy

| tocxsickid989toxic explică (pentru anonim_4396):

Suntem clasa a7 a. De unde sex? Asta chiar nu are sens. Doar daca ma ia e gat nu inseamna asta.

| AtAkUs a răspuns:

Pai eu prea am inteles multe din povestioara asta intreresanta dar cred ca acasa la el a vrut doar sa fie gentelman si cred ca te place oarecum. fundita