| Diana17Angel a întrebat:

sunt noua pe TPU si am nevoie de un sfat pentru o mica problema.

De curand am cunosc un baiat la majoratul unui coleg de clasa, eu am 17 ani, iar el 19. Nu prea am vorbit mult in seara cu majoratul si a ramas sa ne intalnim a doua zi, ca sa ne cunoastem mai bine. In ziua stabilita totul a mers perfect, a venit la intalnire cu un trandafir, gen care mi-a placut foarte mult.

Eu am inceput sa tin la el, chiar daca el are o reputatie care nu e prea buna, deoarece practica Kickboxing de 4 ani de zile. Si multi mi-au spus dupa intalnirea cu el, sa-l las in pace, ca este cunosc in oras ca facem parte dintr-o grupare interlopa, din ce mi-au spus cateva persoane.

Nu stii ce sa fac acum, sa continui sau sa uit totul.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,eu niciodata n-am tinut cont de ce am "auzit".
Si nu pentru ca ii consider pe ceilalti inferiori mintal,dar pentru ca prefer informatiile de la prima mana.
Preferam,intotdeauna sa-mi formez singura o impresie despre o persoana,pentru ca nu stiam in ce relatii este respectiva persoana cu ceilalti si nu aveam rabdare sa ma pierd in nesfarsite barfe cu caracter informativ.
Asa ca,daca ai incredere in judecata ta, stai si formeaza-ti parerea ta proprie despre el, daca inca nu ti-ai format-o.
Si vei stii ce ai de facut.
Daca e corect cu tine si nu ai nimic sa-i reprosezi, continua-ti "pasul in doi", pana la proba contrarie.

| mona a răspuns:

Continua sa te intalnesti cu el daca asta iti doresti

| Azµre a răspuns:

Eu zic să uiți nu merită să te amesteci cu astfel de indivizi. Mâine poimâine ajungi la știri bătută sau dumnezeu știe ce altceva.

| AleXisAleXis a răspuns:

Continua sa te intalnesti cu el si cunoaste`l.
Doar tu poti hotara daca este bun sau rau. Nu te lua dupa altii. Dupa ce il vei cunoaste vei putea spune cum este el pana atunci nu poti sa spui nimic.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Vezi daca este adevarat ca face parte din lumea interlopa.
Intreaba ceva amici, si intreaba-l chiar pe el. Nu direct, ca poate nu o sa-ti spuna.
Intreaba-l daca cunoaste,, jmecherii,, din targ. fa-l sa vorbeasca cu tine, ca la 17 ani, nu cred ca esti bloanda.
Daca se lauda ca ii cunoaste, da-i pace, si vezi de viata ta.
Sa ai grija : sa nu te intalnesti cu el de mai mult de 2-3 ori daca nu-i ok.

Te-am tzucat, si ai grija.

| M1Man a răspuns:

Ti-ar place sa ai un iubit cu renumele lui?
Daca nu te-ar deranja, cunoastel! Si cei rau faimati pot fi foarte ok.
Bafta!

| Giada a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa aflii mai multe despre el.
Iti dai seama ca aceste zvonuri au o oarecare baza, ca doar nu s-au nascut asa din senin.
Ar fi bine daca ai incerca sa-l cunosti, dar fara sa te indragostesti de el.Ca poate ulterior aflii ca e adevarat ce s-a spus despre el si iti va fi greu sa te desparti de el.
Bafta. :*