| brokenheart a întrebat:

Sunt noua si mi-am facut acest cont pentru ca vreau sa va cer si voua parerea asa ca intre fete. In iarna printr-un prieten comun am cunoscut un baiat(i-am vazut profilul de hi5) i-am luat id-ul si am inceput sa vorbim. La 3 zile ne-am intalnit si am ramas impreuna. Prietenii imi spuneau ca ma inseala si ca e genul de baiat care sta cu mai multe fete. Nu am vrut sa cred dar mi-am dat seama pe parcurs. Acum chiar o cunosc pe fata cu care m-a inselat atunci. Am fost o saptamana dar eu cred ca m-am indragostit de el Am plans cand ne-am despartzit desi nu sunt genul care sa puna suflet. Peste 2 saptamani mi-a spus sa ne impacam. dar am refuzat. Acum 1 luna mi-a cerut iar prietenia si ca sa ma asigur ca nu o sa ma insele mi-a dat parola de la id-ul lui. Adevarul e ca ne-am intalnit si ma roglaughing L-am muscat de limba nu f tare pentru ca ma inselase atunci. Prietenii lui se dadeau la mine. Si peste 2 zile avea paorla schimbata la id. L-am verificat(am facut un id d proba) si am aflat ca mai era cu o alta fata. I-am dat webcam si a ramas absolut mirat... a incercat sa se justifice dar l-am parasit. Acum 2 saptamani mi-a cerut ia rprietenia si am refuzat. Si acum cateva seri au dormit la niste prieteni comuni si a cunoscut o pr de`a mea. Si spre marea mea mirare acum s-a pus cu ea.Am iesit acum cateva zile afara cu gasca mea si era de fata si el cu prietena mea si se uita des la mine. Acum 2 zile prietena lui nu era si eu ajunsesem in locul unde erau prieteneii mei Din intamplare era si el acolo, iar eu i-am pupat pe toti mai putin pe el. A asteptat sa ramanem singuri si m`a intrebat d c nu-l pup si a insistat pna l`am pupat.Nu stiu ce sa fac sau cum sa ma comport cu el.Nu`mi dau seama daca ma place sau doar vrea sa ma amageasca? Avetzi un sfat? Ma ajuta cu ceva daca l`as face gelos?

7 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Nu te place, se joaca cu tine, poate te crede "prostuta"big grin Fii indiferenta, ignora-l total.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai lasa-l ca vad ca nu e de tine. E genul de baiat care umbla dupa mai multi iepuri deodata, si nici macar nu stie sa se ascunda ca ai aflat destul de repede. Iar prietena ta. ce cauta cu el daca stie ca tie iti place de el si ca ati stat impreuna? Tu nu mai ceda la insistentele lui ca meriti ceva mai bun.Sa stea altele care vor cu el ca nu ai de ce sa suferi pentru unu ca el.Si tu sa nu fii geloasa ca sta cu altele dimpotriva sa le compatimesti pentru ca nu stiu cu cine au de-a face.Gaseste-ti un prieten cuminte si daca celalalt e gelos, problema lui, lasa-l sa vada cum ewinking, cu toate ca nu se va schimba niciodata, asa are caracterul.Cauta ceva mai bun, nu te intoarce intotdeauna la ce ai lasat in urma.INVATA SA TE RESPECTI! Bafta!

| RaluE a răspuns:

Nu, nu te ajuta cu nimic daca-l faci gelos. Fii indiferenta cu el, pentru ca este doar un copil nematurizat, un fatalau. Totusi, ti-a spus ca nu te va mai insela si intr-un final a calcat iar pe bec.
La astfel de baieti nu trebuie sa le dai importanta, trebuie sa te comporti cu ei foarte indiferent pentru ca asta doare cel mai tare.
Succes si sa nu cazi iar in plasa. :*

| tia a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta. Nu trebuie sa ii dai explicatii sau ceva d genul. E problema lui ce face cu viata lui. Dar tu nu te mai gandi la el. Lasa-l. next :d
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot te freci cu el? este cumva singurul baiat din catunul/orasul in care locuiesti? laughing

imi pare rau pentru tine daca nu vezi ca raspunsul este exact in fata tawinking

| gheo a răspuns:

Dai papucii ce au murit barbatii el doar se foloseste de tine u ce nu ai vazut ok Succes si nu uita sai dai papuci odata

| secretoasa011 a răspuns:

Nu te ajuta! Eu iti zic sa uiti de el!