| Elena_8734 a întrebat:

Sunt o fata normala, cu o greutate si o inaltime normala, am 15 ani si jumatate, nu am cosuri, ma imbrac frumos, sunt ingrijita, insa nimeni nu ma place, iar baiatul pe care il plac se comporta uneori urat si alteori imi da semne ca ma place, insa nu inteleg de ce.

Ce as putea face in legatura cu acest baiat, si de ce tot cred ca sunt foarte urata? Ms

6 răspunsuri:
| Alecsaandrra a răspuns:

Daca u zici d tine ca esti urata. ceilalti cum vrei st considere? Uita`te`n oglinda si spune dmnee c frumoasa sunt. si ceilalti t vor vedea la fel. :*
Iar in legatura cu acest baiat poti vb deschis cu el si sa-l intrebi pur si simplu daca t place sau nu happy
Bafta! love struck fundita? puppy dog eyes

| MonicutZZa a răspuns:

Trebuie doar sa ai mai multa incredere in tine. Cu siguranta nu esti urata, asa ceva nu exista cu adevarat si nu o spun din altruism, fiecare om are propria frumusete naturala, trebuie doar sa ti-o descoperi. Pentru mai multa siguranta, incearca un make-up care sa iti puna in valoare trasaturile frumoase si, avand multa grija de tine, poti obtine acel look impecabil, care sa arate ca iti acorzi timp numai pentru a fi frumoasa si asta va fi admirat. Totusi, pe langa toate astea, iti trebuie o atitudine care sa debordeze de incredere in tine, care sa arate ca esti puternica. Asta este cel mai frumos lucru la o femeie.
Cu baiatul pe care il placi pur si simplu ar trebui sa faci lucrurile clare, sa-l intrebi daca te place, daca aveti vreun viitor impreuna, iar daca raspunsul va fi negativ, trebuie pur si simplu sa-l lasi sa plece. Daca s-a purtat urat cu tine din orgoliu, dar este posibil sa se inmoaie daca veti fi impreuna, merita oarecum atentia si timpul tau, dar daca a facut-o doar pentru ca te considera inferioara lui sau pur din teribilism, trebuie sa cauti pe cineva care sa te aprecieze cu adevarat. Nu-l lasa sa nu te respecte. Si aici este o alta chestiune de altitudine, trebuie sa ii arati ca nu ii permiti, respectandu-te intai tu insuti si lasand asta sa se vada in comportamenul tau.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Naftalinaaa a răspuns:

Dupa cum ai spus si tu, esti o fata normala, ingrijita, si daca nu te place baiatul asta, stai linistita, sunt multi alti baieti carora "le vei cadea cu tronc". Incearca sa afli daca te place si el, il poti intreba chiar tu sau poate aveti un prieten comun pe care il poti pune sa afle big grin.Si nu te mai considera urata, ai incredere in tine, orice fata este frumoasa in felul ei :*

| Lizarous a răspuns:

Nu inteleg de ce iti faci o parere proasta despre tine? si stai linistita ca va aparea si cel pe care il cauti tu si te va merita pentru ceea ce esti nu pentru cum arati.Defapt nu conteaza cum arati cine te place...te va pplace asa cum esti.Dar daca tot il vrei pe el spune-i...dar cu subinteles nu direct astfel vei vedea ce reactie are.succes.

| TheLastHuman a răspuns:

Stai linistita, daca te place va face pasul asteptat de tine...ai spus ca nu te place nimeni, dar eu cred ca nu ai de unde sti, adica undeva acolo pot fi multi care te plac dar nu stiu sa arate acest lucru sau ai tu asteptari prea mari de la oameni. Oricum nu e o problema la urma urmei. poate esti deosebita si neinteleasa, nu am de unde sa stiu, dar timpul le va rezolva pe toate. Urata sigur nu esti, doar mai asteapta putin, maine pentru cineva poti fi cea mai frumoasa si nu uita ca frumusetea e in ochii celui care o vede...ai grija de tine si FII TUwinking

| SpEcIaL1 a răspuns:

Probabil esti mai timida.sau prea fitoasa sau...nu prea vorbesti cu baietii...depinde si de comportamentul tau

asa am fost si eu in klasele 5-6 nu prea vorbeam cu baietii si de aceea nici ei nu prea vorbeau cu mine si stateam mai tot timpul in casa. insa acum (clasa 8).am mai multi prieteni si ma inteleg foarte bine cu baietii si foarte multi baietii vor sa fie cu mine.la care nici nu ma gandeam:p

si daca nu este asta inseamna ca le este lor frica sa vorbeasca cu tine si sa iti zica ce simta.probabil pentru ca esti mai frumoasa decat celelalte:Xlove struck

asa si inca ceva :. daca nu esti cu anumiti baieti inseamna ca ei nu te merita.(ca esti mai buna decat ei)

cam atattonguetongue.mult succes in kontinuare