| Mimmiy a întrebat:

Am implinit 17 de curand si nu am avut nici un prieten si nu prea inteleg de ce, adica ma aranjez, am tinut diete si am facut sport ca sa arat mai bine,ma imbrac elegant, frumos, sunt ingrijita,insa nimeni nu ma abordeaza. Am cunoscut un baiat intr-un proiect, nu prea am vorbit pentru ca o placea pe o amica de a mea, insa ea are prieten si l-a refuzat. Apoi i-am dat cerere baiatului respesctiv si ma trezesc cu likeuri la toate pozele mele, acum nu stiu ce sa zic..Ma gandesc ca devin prea serioasa cred..in preajma unui baiat, adica adopt o atitudine pe care nu o suport si par ingamfata si cu nasul pe sus, cand eu defapt sunt sensibila, sociabila. Cum as putea sa imi schimb atitudinea? Cum as putea sa il fac pe baiatul respectiv sa se uite la mine?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Singura spui ca adopti o atitudine de ingamfata. Foarte gresit. Incearca sa arati asa cum esti de fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca.ti faci profil facebook, imi fac si eu si ne dam unul.altuia like.uri?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord.Numai ca raspunsul tau nu cred ca era pentru mine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti prea grasa

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-i adresezi un indemn pe una din retelele de socializare, prin care sa-l anunti ca astepti o invitatie din partea lui deoarece esti pregatita si dispusa sa accepti o plimbare in 2 intr-un parc. Nu este deloc deplasata ideea de a face tu ca fata o astfel de invitatie. Succes!

| Drimmero a răspuns:

Contacteaza-ma, poate rezolvam! Glumesc. Ce pot sa-ti spun este ca, ai incredere si nu dispera, baieti si fete gasim peste tot. Nimeni nu moare singur, doar daca e putoare si vrea asta. Daca tot spui ca arati bine si esti atragatoare, cu atat mai mult ai sanse foarte mari. Un baiat serios cauta mereu o fata serioasa si o fata matura/

| WaterDrop a răspuns:

Din moment ce ai pretentii mari de la tine, atunci cu siguranta ai pretentii prea mari si de la cei cu care vrei sa fii. Nu`mi dau seama de prea multe din ce ai scris tu, insa cu siguranta ai niste probleme de imagine si nu numai. Trebuie sa lucrezi la ele, pentru ca daca nu dai peste vreun prost care sa-ti faca pe plac, restul te vor lasa balta foarte rapid.Nu esti unica si nici speciala in vreun fel si mai sunt destule care isi doresc acelasi lucru ca tine.

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca te lauzi ca arati bine, inseamna ca felul tau de a fi e de toata jena si lumea prefera sa te evite. Soarta

| Mimmiy explică (pentru UnBroken2016):

Nu m-am laudat ca arat bine, dar totusi iti multumesc ca ai incercat sa scrii si tu ceva acolo

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mimmiy):

Ai spus asta de parca e ceva rau sa te dai mare. Nu te mandresti cu felul in care arati sa inteleg? Iti este rusine?

| Zabbyel a răspuns:

Arati bine, cu degetul?rolling on the floor mijlociu devil)
ps: cautati altceva de facut.nu hotaram noi cand vine cineva in viata noastrahappyAsteapta.nu mi te grabi, ca nu-ti cad plombeLe laughing

| COSMIN20041705 a răspuns:

1.Cu baietii te porti asa cum esti tu, nu incerca sa fii altcineva
2.Nu la primul baiat pe care il placi te si duci la p***
3.O sa iti gasesti tu baiatul potrivit la momentul potrivit

| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Cred ca esti sora mea geamana. Acelasi lucru mi se intampla si mie. laughing

| Mimmiy explică (pentru Sfatuitoarea01):

Ma bucur ca nu sunt singura laughing)

| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Vorbeste cu el.

| Devils014 a răspuns:

Pai pur si simplu nu poti! Poti decat sa te comporti natural si sa fi tu insuti! Daca te place cineva cu adevarat, o sa te caute! Asa ca nu te mai stresa, toate se intampla la timpul lor.