| DilauRo a întrebat:

Buna T P U. As avea si eu o intrebare mai absurda la care sper sa primesc cat mai multe raspunsuri.Credeti ca intr-o relatie conteaza daca fata este mai mare (in varsta)decat baiatul? Sa zicem ca diferenta dintre ei este mai mare de 6 ani. Va multumesc anticipat tuturor care imi raspundeti. Sper sa nu am parte de prea multe mistouri happy PS : Nu sunt un pusti de 12, 14 sau 16 ani.Asta pentru cei care au chef de mistouri.

8 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie nu conteaza varsta sau ceea ce crede lumea daca va iubiti sincer nu conteaza anii din viata voastra ci viata din anii vostriwinking

| whatevernvm a răspuns:

Daca la fel ca la baietii mai mari se zice ca varsta nu conteaza, atunci nici in cazul asta varsta nu conteaza.
Pentru persoanele care se iubesc e indiferent daca baiatul are 20 si fata 25...se iubesc si asta conteaza, insa unora le e rusine si deja aia nu mai e dragoste.

In cazul adolescentilor...se spune ca baietii se dezvolta mai greu decat fetele(psihic si cateodata si fizic) si se maturizeaz amai greu, si ca ar fi ideal ca baiatul sa fie mai mare ca fata cu cativa ani(2-3) pentru a fii egali in gandire, intr-adevar atunci ar fi o problema daca fata ar fi mai mare, insa de obicei nu conteaza.

Multa bafta!

| sunset a răspuns:

Am un prieten care e cu o fata cu vreo 5 ani mai mic decat fata respectiva, ei se inteleg bine, si totul merge ok,
dar nu putem sa generalizam asta.e destul de greu pentru o fata, din punctul meu de vedere, sa fie cu un baiat mai mic. orice varsta ar avea acesta.in genere fetele sunt si asa mai dezvoltate mental cu vreo 2 ani decat baietii, plus diferenta voastra.nu stiu.tu poti incerca ti.am zis stiu un caz care merge bine.
de tine depinde cum va iesi totul.
bafta!

| Anonim3007 a răspuns:

Man varsta nu prea al conta dar inaltimea da ( nici aia n uconteaza daca cele 2 persoane se iubesc ) dar cu intaltimea e nasol ca fac misto prosti de tine zic ia uite e gagikata mai mare de inaltime ca tine chesti din astea si sa-r putea sa va simtiti naspa varsta nu conteaza ca nu-si da seama nimeni cat ei 2 se iubesc... funda?

| Babs a răspuns:

Daca pe tine nu te deranjeaza ce tear mai interesa parerile celorlalti?! Daca o iubesti...

| sweetgirl21 a răspuns:

Posibil ca la inceput diferenta de varsta sa nu conteze asa mult, insa pe parcurs va veti lovi de anumite chestii.barbatii se maturizeaza mai greu ca femeile... femeile cu cat inainteaza in varsta isi doresc din ce in ce mai mult, deci eu nu as vedea-o de durata.insa tie personal ti-ar prinde bine o asemenea experienta

| AlexCM a răspuns:

Pai tu cati ani ai? Daca ai 20 si ea are 20-28 nu cred ca siar bate nimeni joc de tine si care e problema pana la urma va iubiti ce mai conteaza...

| AnThRaX_7168 a răspuns:

Cand te-ai indragostit de cineva varsta nu mai conteaza