| entzückendesKätzchen a întrebat:

Diferenta de varsta conteaza intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| RaluuRaluu a răspuns:

Daca dragostea e mare. da`o`n p*z*a masii de varsta :d. Nu crezii?

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
De cele mai multe ori da, pentru că apar diferenţe de mentalitate, cunoştinţe, mediu, preferinţe, aşteptări etc, însă mai sunt şi cazuri unde astfel de lucruri nu mai au nicio importanţă. Si acolo unde apar excepţiile, situaţie este excelentă.

| MenInShadow a răspuns:

Nu, dar daca aman2 trebuie sa fiti ori minori ori majori, daca esti cu o persoana mai mare ca tine si esti minora, se cheama pedofilism, sau daca tu esti majora si el minorwinking
Deci ori sa fiti minori aman2, ori sa fiti majori, de ex, intre fratemiu si nevasta lui e o diferenta de 3 ani, el are 27 ea 30winking

| litlledolleioanna a răspuns:

Depinde eu tot timpul am mers pe ideea ca nu conteaza dar nici sa fie o diferenta foarte mare adica de mai mult de 20 de ani mi se pare prea mult

| LolNope a răspuns:

Desi multora ne place sa credem ca nu,da,conteaza.
De obicei,daca intre parteneri este o diferenta considerabila de ani,cel mai tanar este considerat "un profitor de'al dracului",iar in cele mai multe cazuri, chiar asa este.
Degeaba ne pacalim ca "Dragoste nu are varsta", aceasta are.
Nu cred ca pasiunea dintre un mosnegel de 60 si ceva de ani si una de 20 si ceva de ani este prea mare,insa daca fata este de la tara si mosnegelul are ceva avere,punem pariu ca la casatorie se ajunge?
In concluzie, da, diferenta de varsta conteaza intr-o relatie.

| AnnaElena a răspuns:

Nu prea conteaza.dar este de preferabil ca baitul sa fie mai mare.dar iubirea.

| luly16 a răspuns:

Daca dragostea e mare, ce mai conteaza acum varsta?

| entzückendesKätzchen explică:

15-22 ani.e ok?

| Bianca_6890 a răspuns:

Daca chiar iubesti o pers nu are importanta varsta!

| gabriellla a răspuns:

Mie mi s-a zis ca da dar dupa parerea mea daca nu e mai mult de 16 ani atunci merge, iar daca tu ti la el si el la tine atunci nu, nu conteaza diferenta de varsta... sper ca ti-am fost de folos.big grin