| zuzu_9563 a întrebat:

Buna T. p. u!happy De ceva timp vorbesc cu un baiat foarte mult. vorbim prin mesaje, la telefon, pe mess. vorbim prin mesaje cam de pe la 11 seara pana pe la 4 dimineata si tot asa. El a terminat acum a12a la mine la liceu si eu am intrat in clasa a11a, deci ne cunoastem, dar nu am fost mai mult decat amici. El vrea sa stea cu mine, dar vrea sa facem sex.Chiar el mi-a spus asta...eu nu prea vreau sa imi incep viata sexuala deoarece consider ca am timp destul pentru asta si nu ma simt pregatita. ce sa fac.sa accept sa fiu cu el.sa il evit? voi ce ati face fetelor in locul meu?straight face

Funda si vot!love struckbatting eyelasheslove struck

Răspuns Câştigător
| eumah a răspuns:

Parerea mea este ca el vrea doar sa faceti sex. daca te iubeste cu adevarat va intelege ca tu incaa nu esti pregatita sau nu vrei sa iti incepi viata sexuala inca, iar daca nu te iubeste nu va accepta sa fiti impreuna daca nu o vei face cu el. daca as fi in locul tau as mai astepta putin sa vad ce vrea el de fapt de la mine. si eu trec prin ceva de genul acesta dar eu am facut deja prostia sa accept sa imi incep viata sexuala. am doar 16 ani dar m-am lasat purtata de val pentru ca tineam la el foarte mult, iar acum regret pentru ca se comporta foarte urat cu mine si ma si loveste. deci ai grija ce faci pentru ca parerea mea este ca va face orice doar ca sa te lasi sa intretineti relatii iar in final te va lasa pentru alta pentru ca asa sunt majoritatea baietilor din ziua de azi. ei chiar nu sunt ceea ce par. sper ca ti-am fost de folos

2 răspunsuri:
| alinnephilim a răspuns:

Fat-o sunt baiat si nu pot decat sa-ti spun ca exista 2 tipuri de baieti cei care vor sa faca dragoste, dar nu spun pana nu vine momentul ( recomandat) si cei care iti spun si cauta doar asta la tine, acestia vor doar sex. Nu ti-as recomanda sa - ti incepi viata sexuala daca nu vrei pentru ca o sa regreti daca baiatul nu e in regula, cunoastel mai bine afla mai multe despre el si e imposibil sa nu primesti singura raspunsul daca da sau daca nu iti incepi viata sexuala. laughing scuze ca ma dau destept

| bella_5744 a răspuns:

EU cu siguranta nu as accepta...se vede ca nici macar nu tine la tine, nu mi se pare normal sa iti incepi viata sexuala cu cineva care vrea doar sex nici macar nu aveti o relatie stabila.Eu zic sa nu mai vorbesti cu acest baiat chiar nu merita efortu, spune-i ca tu nu vrei sa faci sex tu ai nevoie de dragoste si el nu poate sa iti ofere asta.si lasa-l, cu siguranta nu te va mai cauta daca ii vei spune sa nu vrei sex pentru ca el doar asta vrea de la tine. Daca o sa mai vorbeasca cu tine si dupa ce ii vei spune ca tu nu vrei asta inseamna ca simte ceva pentru tine si poate o sa aveti o relatie frumoasa.Insa nu te lasa prea usor viata e lunga nu merita sa te arunci in patul primului venit si apoi sa regreti, o sa gasesti persoana potrivita si pentru asta nu te grabi.