| Nedelcu_Andreea_1999_0bOk a întrebat:

Timp de aproximativ 3 zile, am avut niste scurgeri maronii cu un pic de sange. Tind sa mentionez că am avut contact sexual neprotejat, dar s-a întâmplat in ultima zi de menstruatie, credeti ca as putea fi insarcinata? Ciclul nu-l am regulat. Am făcut un test si mi-a iesit negatib.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel ai probabil scurgerile amintite reprezinta niste ''resturi'' ramase in uter si sunt eliminate in zilele imediat de dupa terminarea menstruatiei incomplete. Testul de sarcina a fost facut ABSOLUT INUTIL fiindca in acest moment rezultatul NEGATIV obtinut este in mod ABSOLUT SIGUR 100% eronat/gresit incorect. Posibilitatea de a se forma o sarcina in acest moment al ciclului menstrual este infima de cel mult 2-3% chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca aceste scurgeri au fost cantitatic doar niste pete de culoare maroniu inchis atunci ai sanse sa fii gravida, testul de sarcina se face la 21 de zile de la ultimul contact neprotejat

| Issabelle6789 a răspuns:

Menstruatia a aparut? De obicei aceste scurgeri apar inaintea menstruatiei sau e posibil sa ai o dereglare menstruala daca aceste scurgeri au aparut fara sa apara si menstruatia.Iei cumva anticonceptionale sau ai luat? E posibil sa fie si de la intreruperea lor.