| Loreee_9776 a întrebat:

Tocmai am terminat un blister de anticonceptionale. Sunt protejata în cele 7zile de pauza? Dar după ce încep noul nostre sunt protejata de la prima pastila?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă AC au fost luate CORECT ( fără să uiţi vreo tabletă ), atunci protecţia contraceptivă se menţine şi în cele 7 zile de pauză happy
De asemenea, protecţia este CONTINUĂ, chiar din prima zi de administrare a tabletelor din celelalte folii.

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine ar fi sacitesti ce spune prospectul lor. Lucrurile astea sunt studiate, cu procente de risc, iar ceea ce scrie acolo este garantat correct.
Dar in principiu da, esti protejata!

| IngerCazator a răspuns:

Daca leai lut corect esti protejata si in pauza de 7 zile si daca nu uita sa o iei pe prima din urmatoarea folie la fel esti protejata

| Bogdan6969 a răspuns:

Esti protejata!