| moonlight2134 a întrebat:

tocmai ce rezolvasem o enigma cu baiatul de care imi place, si am intrat in alta. Problema actuala este ca, el are o conceptie gresita despre mine. El crede ca n-avem interese comune si ca de asta nu vrea sa vorbeasca el cu mine. Vorbeste cu mine, insa, destul de rar, si atunci, doar ma mai invita in oras sau doar mai schimbam trei vorbe si atata ne-a fost pe ziua respectiva. Pot sa spun ca are si el sclipirile lui, cand e vesel si vorbeste mult, dar sunt rare momentele astea, el fiind un mai sobru si pesimist ( sau prea realist? ) Problema este ca el nici macar nu a incercat sa ma cunoasca, desi ne cunoastem de foarte multa vreme ( cam trei ani ), si nici nu incearca in mod deosebit, iar cand am vrut sa aduc vorba despre asta, ori avea treaba si nu mai raspundea, ori urma sa se culce si tot iesea de pe mess fara sa mai zica nimic. Tin sa mentionez ca mi-a spus saptamana trecuta ca ma iubeste, si la fel si eu tin f mult la el, si va rog sa ma credeti, chiar m-a uimit pentru ca el este genul de om care nu se deschide niciodata. El este extrem de introvertit, si rece ( desi, sincer, cred ca e prea putin spus). Desi eu ma gandesc ca un om care cat de cat te place, incearca sa te asculte si cu atat mai bine ca persoana e diferita fata de tine pentru ca ajungi sa vorbesti cu ea despre multe alte subiecte, nu sa epuizezi un singur subiect ( comun ) tot timpul. Pe mine ma deranjeaza faptul ca el ia toata faza cu " nu avem interese in comun si nu avem ce vorbi " destul de in serios, chiar daca la fiecare iesire vorbeste mult, iar eu mereu ii pun intrebari din curiozitate deoarece gaseste subiecte interesante, si fiecare iesire are gesturi tipice unor indragostit. Ce ar trebui sa fac pentru a-l apropia mai mult? Cum il fac sa-si schimbe parerea despre mine? Tin sa mentionez ca il simt apropiat, si parca si el tinde acelasi lucru, dar nu vrea sa arate. Ah si uitasem sa spun, sincer am incercat sa fac si eu ce-i place si lui, sa ma ocup de acelasi lucru pentru a avea interese comune, insa tot asa parea a fi atmosfera. E frustrant sa stii ca o persoana importanta tie nu te apreciaza pentru ceea ce esti, deci ce ar trebui sa fac? Cum sa ii atrag atentia? Cum pot vedea daca tine la mine cu adevarat? ( Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca. )

Răspuns Câştigător
| igori001 a răspuns:

Incearca sa fii mai retrasa adica fate ca tii tot una ce face el si sa vezi cum o sa caute vb. daca incepe de ce nu vb dc nu prea scrii inseamna ca tine la tine si este gelos. daca tu ytot timpu o sa faci primul pas el o sa vada ca umbli din urma lui ft mult si va deveni mai indiferent gindinduse ca tot tie iti trebu. pur si simplui lasa-l el sa te caute nul cauta tu. succese sper sa fie tot ok. succes prin atitudinewinking

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea! De ce nu recurgi la atat de cunoscuta metoda a scrisului? Ia frumusel o foaie alba(mai multe) si un stilou(denota eleganta,nu scrie cu pixul daca te respecti) si scrie-i TOT ce te framanta.
Sunteti impreuna de ceva timp, deci ai lucruri concrete de comentat, nu cred sa fie greu.Asa cum ai stat si ne-ai postat noua aici intreaga ta suparare,puteai sa-i scrii lui. Explica-i pana intelege despre ce e vorba,convinge-l in scris ca are o impresie gresita despre telurile voastre,ele sunt comune,dar a inteles el gresit,arata-i inca o data cat il iubesti, vorbeste-i in scris!
Si, gata!
Succes!

NOname
| NOname a răspuns:

In mare parte sunt de acord cu Sherlock.
Nu prea va potriviti, iar tu pari a fi singura care tragi aceasta "caruta". Din cate vad, el nu prea te ajuta.
Incerca sa discuti deschis cu el, si poate impreuna veti gasi totusi o solutie! Si daca il vezi mai moale, mai nehotarat, ia tu fraiele in maini, fii barbata, pune-l in fata faptului implinit!
Succes! Numai bine!

| Raul_9023 a răspuns:

Buna! Saruta-l si pe urma vezi ce reactie are big grin.

| sherlock a răspuns:

Din cate citesc nu prea va potriviti, iar dorinta ta este doar de a-l cucerii. De obicei fetele tind sa iubeasca/doreasca barbati care nu sunt pentru ele, ex: el e baiat rau si ea il imblanzeste... asta in filme, ca in realitate se cam lasa cu luni daca nu ani de suferinta din partea ei..., sunt exceptii f rare! Dragoste cu forta nu se face, in o relatie trag amn 2! Toate fetele vreti sa schimbati barbatul. Chiar nu exista un barbat pe placul vostru, sa nu fie nevoit sa il schimbati complet? Cum zicea si un comedian de stand up comedy (Teo) ne intrati in cap si dati totul peste cap, in fine la tine nu ar fi cazul. Dragostea interzisa, dragostea imposibila e cea mai ravnita si urmarita, de era totul simplu nu cred ca mai aveai asa sentimente pentru el. Dar se poate si sa gasesti pe cineva ce iti poate oferi o relatie mai relaxanta fara batai de cap, fara stres si in care sa fi fericita. In final doar tu sti ce e cel mai bine pentru tine! Sunt atatea mici detalii care nici cineva apropiat voa nu va poate da un sfat folositor. Un cuplu se bazeaza pe comunicare si intelegere, zic sa vorbesti deschis cu el sis a rezolvati problema. Si nu uita totul se intampla pentru un motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Breeeeeeee, ori e l-ai ori balaie? daca stai si te chinui asa o sa te imbolnavesti si se duce-n puii mei dragostea,prinde-l odata si vorbeste cu el face to face,bai baiete! uite ce simt eu pentru tine, doresc sa stiu daca am un coltisor rezervat in inima ta, daa nu spune-i pa si cu asta basta nu o mai lungii ca devine mai greu pentru tine, succes!