| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubita mea de 3 luni. Inainte de a fi cu ea, am incercat cu o alta fata. Eu cu fata respectiva nu aveam nici macar un lucru in comun si am decis sa renunt. Apoi, a aparut iubita in viata mea. Ne intelegem perfect, gandim in mare parte la fel, avem interese comune, iar eu o iubesc enorm de mult. Faza nasoala e ca ea nu prea are incredere in mine, crede ca mai e ceva intre mine si fata de dinaintea ei, tin sa mentionez ca nici macar nu am fost impreuna cu aia. A inceput sa isi manifeste neincrederea fata de mine de putin timp. Eu nici macar nu ma salut cu tipa respectiva, nu inteleg de ce are banuiala asta. As vrea niste sfaturi din partea voastra, multumesc!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E geloasa fata, vorbeste cu ea

| Freya1 a răspuns:

Gandeste-te bine daca nu ii dai motive. Daca nu ii dai motive atunci poate are ceva complexe, o considera mai frumoasa si se teme ca o vei lasa pentru alta in caul de fata aia.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu ii dai motive serioase de gelozie atunci chiar nu are sens sa se comporte astfel. Poate nu are suficienta incredere in ea insasi si ii e teama ca te desparti de ea si isi face in minte tot felul de scenarii absurde. Vorbeste cu ea asigur o c o iubesti mult si ca nu ti trece prin cap s o inseli cu alta. Sau poate unii rauvoitori sa i fi bagat in cap ca tu te tii dupa fosta cand de fapt tu n ai nici o treaba cu ea. Comunicarea intre parteneri e esentiala. Numai bine

| AlexSalling a răspuns:

Daca esti sexy, e geloasa. N-ai cum s-o scoti din gelozie.

| Jonas94 a răspuns:

Orice femeie este geloasă, indiferent ce spune ea. Dar și gelozia este de fapt un rezultat direct al acțiunilor noastre ca bărbați.
Ideal ar fi să fii vag, și să nu dai foarte multe detalii, din trecutul tău, mai ales când ești la începutul relației.

| artemidak a răspuns:

E geloasa de nu se mai poate!
Incearca sa ii explici acest lucru...
Poate nu ii faci complimente destule, etc?

| stop99 a răspuns (pentru artemidak):

Ba da, mai mereu ii fac, complimente. Am si incercat sa vorbesc despre subiectul asta si mi-a spus ca a inteles, ca nu e nimic intre mine si tipa aia, dar a aparut din nou sentimentul asta.

| artemidak a răspuns (pentru stop99):

Pff...E puțin mai imatura...
Sau i se pare ca aia îți Face ochii dulci...
Și dacă arați bine mereu va avea impresia asta!
Nu prea ai ce sa ii faci!;>