| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Tocmai m-am intors de la prima mea intalnire. A fost super naspa! Nu simt nimic pentru baiatul care m-a invitat la suc si chiar nu stiu de ce am acceptat invitatia lui.Probabil din curiozitate si pentru ca deobicei mi-a parut rau de cei pe care i-am refuzat pana acum.M-a invitat la o cafenea din centru care era si in renovari.Prostul fumeaza si mi-a spus ca ar vrea sa stam pe terasa ca sa poata sa mai fumeze si el din cand in cand o tigara.Am acceptat fara sa spun vreun cuvant, mi-am ales sucul si am mers afara, pe terasa.Eram racita, tremuram ca o piftea si cu toate astea imi era rusine sa ii spun ca vreau sa merg inauntru pentru ca ma simteam ca intr-un congelator.Nu mai simteam gustul sucului de frig ce mi-era!laughing Plus ca atunci cand fuma imi arunca tot fumul in nas,intr-un cuvant eram plina de draci. Dupa jumatate de ora de inghet i-a sunat telefonul si mi-a spus ca trebuie sa plece,i-am zambit si i-am spus ca nu-i nicio problema,voi pleca si eu.Mi-a zis ca trebuie sa se intalneasca cu un prieten sa ii dea niste bani si ca baiatul respectiv i-a spus pin telefon sa nu vina cu mine ca e imbracat in haine de casa in fata blocului etc., ma rog.Am plecat spre casa simtindu-ma ca un nimic, tremurand toata de frig.Nu m-am mai dezlipit de calorifer o ora.Prietena mea,care il cunoaste destul de bine,m-a sfatuit sa ii accept invitatia pentru ca e un baiat cumsecade si nu merita sa ii dau cu piciorul, iar atunci cand m-a sunat si m-a intrebat de ce am stat doar jumatate de ora, mi-a fost rusine sa ii spun ca m-a dus pe terasa unde am inghetat de frig si ca a fost un dezastru.Nici mamei nu i-am spus. Tuturor celor care m-au intrebat le-am raspuns ca a fost dragut si mi-a placut.Acum baiatul vrea sa fie cu mine!straight face Cum sa il refuz? Sa ii spun ca m-a deranjat atat de mult intalnirea lui "superba"? Nu vreau sa il fac sa se simta prost, dar cand ma gandeasc cum m-am simtit eu atunci, nu mai stiu ce sa spun. Voua cum vi se pare tot ce s-am intamplat?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna in primul rînd el s a purtat urît cu tine, cum i-a trecut prin cap să te ducă intr o cafenea care era in renovare? Si el nu si a dat seama că esti răcită? Că doar asta e vizibil pentru toată lumea, nu avea i ceva interior, cum să stai afară in frig, și nu in ultimul rînd, el trebuia să te ducă acasă, si după ce se asigura că ai ajuns bine se ducea la ăla să i dea datoria, așa se face, mă mir că ăsta nu te a pus pe tine să plătesti consumatia. Păresrea mea este, să îi spui adevarul, desparte te de el nu te merită, iar "prietena ta " si a bătut joc de tine, aia nu e prietenă.

8 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

De ce sa fie nevoie de explicatii sau alte tactici? Spune-i pur si simplu ca nu-l placi si spune-i si motivele. De fapt, motivul cel mai bun ar fi faptul ca pur si simplu el nu te atrage, atat! Din cauza unor asemenea fete ca tine a avut succes astfel. Fii curajoasa si spune-i adevarul, ce se poate intampla mai rau? Daca chiar este el de treaba, atunci va accepta adevarul si nu te vabatea, injura, etc.

| EuIonutz15 a răspuns:

Spune-i asa, bă prostu dracu, esti un ratat, fumezi ca un porc si eu am inghetat rolling on the floor

| neutrino a răspuns:

Mie mi se pare ca nu ai avut tu succes in fata lui. Oricum tipul e badaran.

| Cosmotel a răspuns:

Poate din cauza unor fete ca tine, care le este rusine sa vorbeasca, are o reputatie atat de buna. spune-i ca nu vrei si atat. nu-i mai da alte explicatii.

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

SI tu te numesti BARBU?
laughing si eu la fel :-D

| AdyHytPower a răspuns:

Daca nu il iubesti spune-i, poate intelege altceva baiatul si poate ca acel prieten poate sa fie o prietena de care s-a despartit pentru tine si chiar nu are rost sa fi timida un baiat care te iubeste ar face orice pentru tine, cum sa te lase sa ingheti de frig eu unul nu as face asa ceva si nu as fuma nu se cuvine sa fumezi la intalnire chiar si daca ai intalnire la 40 ani. sper ca te-am ajutat

| ursuletdenicotina a răspuns:

Bai si eu fumez daca stiu ca si ea fumeaza ma joc cu ia cu fumu dar cand sant cu gagica sau la vreo intalnire nu sunt atat de nesimntit sau s-o tin in fig

| DenisaLuciaBarbu explică (pentru ursuletdenicotina):

Nu fumez...Nu am nimic cu cei cre fumeaza, ii suport fara probleme.Dar atunci pur si simplu nu puteam sa respir.Intorceam capul la fiecare "fumareala"a lui.laughing) A fost prima mea intalnire cu un baiat si a fost ORIBILA!laughing Imi va lua ceva timp pana sa accept sa ma ies cu cineva.:-s