| edy0010_7129 a întrebat:

Buna tpt. sunt prieten cu o fata de la gradinita. ea are 15 ani si eu am 16. bine nu prea conteaza... intr-o zi vb si noi de chestii mai intime si ea fiind virgina mi-a zis ca vrea sa inceapa viata sexuala cu mine zilele astea... eu atunci i-am zis ca ma mai gandesc dar nu vreau sa stric prietenia noastra. imi dati un sfat plzplzplz.

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Daca nu simtiti nimic unul pentru celalalt si sunteti buni prieteni atunci nu o faceti. Ea probabil ca vrea sa o faca numai asa ca sa nu mai fie virgina si tu ca un bun prieten ce ii esti se asteapta so ajuti. Eu te-as sfatui totusi sa nu o faci chiar daca o sa se supere un pic pentru ca ai refuzat-o. Pastrati-va prietenia si sfatuieste-o sa astepte pana o sa intalneasca un baiat care so iubeasca si sa tina la ea.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dar la riscul de cancer de col uterin v-ati gandit? Stiti ca ea va avea risc de 10 ori mai mare daca isi incepe viata sexuala inainte de 17 ani si jumatate? Dar de mersul la ginecolog ati discutat? Ea va trebui sa se duca la consult ginecologic in prima luna de inceperea vietii sexuale si apoi la fiecare 6 luni. Pana la 16 ani, insotita de un parinte. Dar cine plateste asta ati discutat (tu, ea, parintii ei, parintii tai)?

| DannySteel a răspuns:

Frate eu zic sa o faci... ce crezi ca daca o """ o sa strige dupa tine? din contra o sa tina mai mult la tine :-J succes

| Nono12346 a răspuns:

Daca sunteti prieteni de mici nu are rost sa va incepeti viata sexuala acum.nu are rost sa va stricati prietenia adica mai asteptati pana simtiti ceva unu pentru celalalt