| anonim_4396 a întrebat:

A mai fost cu un baiat mai demult, acum sunt libera, dar inca tin la el foarte mult.Azi ne.am distrat bine cu totii si ne.am jucat in zapada si el mi. a facut avansuri (Mi-a pus mana pe posterior, pe bust, m-a luat in brate), dar el a fost cu o fata si azi s-au despartit.Eu vreau ca maine sa-l sarut, chiar daca nu sunt cu el, daca ma ia in brate il sarut ca sa-i arat ca-l iubesc. Dar problema e ca si amica mea buna il place, si el ne place pe amandoua, dar eu vreau sa fie numai al meu, deci ce trebuie sa fac sa-l atrag la mine? Sa-l sarut maine fara sa vada amica mea? Sau alte sfaturi? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In lumea asta exista numai fete usoare, acum ma conving. Daca te simti jignita, inseamna ca imi dai dreptate.Cum poti sa te gandesti sa fii cu un baiat care vrea doar sa te pipaie,care te place si pe tine si pe prietena ta? Invata fato sa gandesti ca baietii iubesc fetele inteligente si cuminti,cu restul doar au aventuri si le folosesc trupul,si nu ar trebui sa te consideri doar o bucata de carne.N-o sa fie niciodata numai al tau daca tu ii permiti sa te atinga,nu-i mai permite,arata-i ca esti cuminte,inocenta,asta il va atrage,daca tu il respingi el va veni mai mult spre tine,lasa-l pe el sa te sarute,poate doar sa-i dai un pupic nevinovat sa creada ca din greseala,sa il inciti,dar nu ii mai permite nimic altceva,si nu fii impotriva prietenei tale, ca e mai importanta o prietenie decat un baiat, ar trebui sa vorbiti despre asta.Devii ce vrei tu sa devii asa ca ai grija, invata sa mai gandesti si cu capul nu doar cu inima si simturile.

| Alle15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult pentru sfat! Astazi nu l-am sarutat, dar o sa tin cont de sfatul tau si de tot! Si un pupic pe obraz o sa primeasca si n-o sa-i mai permit mai mult decat masura normala.M-ai luminat! Merci!

| anonim_4396 explică (pentru Alle15):

Cu placere, nu-mi place sa vad o fata prostita de un baiat, care sa se lase manipulata.Condu baietii si fa-i pe ei sa fie morti dupa tinehappy

6 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

In primul rand daca ti-a pus mana pe posterior si pe sani, este clar ca te vrea doar pentru sex. Trebuie sa stii acest lucru inainte de a hotara sa fii cu el sau nu. Apoi... ceea ce ai spus tu legat de sarut, este bine. Asta il va face sa inteleaga ca-l placi si ca vreii sa fii cu el, insa trebuie sa stii ca daca vei reusi sa il cuceresti, acea prietena a ta va incepe sa te urasca incetul cu incetul.

| IsabelaIssa a răspuns:

Stai putin, ca spui niste lucruri.si nu sunt sigura ca le-am inteles foarte bine. Deci, spui ca ai fost cu el, si il vrei inapoi. Si sa inteleg ca si el te vrea inapoi, dar o mai vrea si pe prietena ta. Si la randul ei si ea il vrea. o.O In primul rand, prietena ta nu stie ca el e fostul tau si ca inca iti mai place? Si chiar daca nu iti mai placea de el, nu e cam ciudat ca prietena ta sa se combine cu fostul tau? Tu vrei neaparat sa fi cu el, desi il vezi cum e, si sper ca intelegi ce vrea de la tine : SEX! Si daca era baiat serios si te vrea inapoi, ce treaba mai avea cu prietena ta? Vad multe sfaturi mai jos cu care nu sunt de acord. Pentru ce vrei un astfel de om langa tine? Lasa frumusetea exterioara deoparte si incearca sa descoperi omul exact asa cum e, si atunci sa iti dai seama daca vrei sau nu sa fi cu el. Parerea mea, este ca nu merita. Acum tu faci ce vrei, dar daca alegi sa faci ceea ce cred eu ca vei face, atunci nu cred ca iti va fi tocmai bine. Sper sa auzim de bine! bye!

| dedeexde a răspuns:

Hmm eu zic sa il saruti, dar doar pe obrz, si sa i zici ca daca vrea un altfel de sarut sa se gandeasca bine ca trebuie sa fe serios

| budy55 a răspuns:

Poti sal saruti si fara sa vada amica ta si fai uh mai multe avansuri sa se indragosteasca de uh si dupa aia va alege el pe cine funda? big grin