| fumsipraf a întrebat:

Buna tpu.aceasta intrebare chiar nu e le misto.e adevarat ca toti barbatii se uita la decolteul unei femei? Ce simtiti in acel moment?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Normal ca se uita, nu toti, dar cei mai multi.
Si ca sa te lamuresti, citeste asta, te rog:

http://lyla.ro/......unt-sanii/

| mimiwewem a răspuns:

Nu toți bărbații se uită la decolteul unei femei. Îți dai seama, dacă e destul de generos nu ai cum să nu-ți treacă privirea măcar o dată.

| Seepty a răspuns:

Nu chiar toti sunt unii barbati mai timizi si care incearca sa evite astfel de femei dar in mare parte cam toti se uita si le-ar sta capul la ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma uit la sani, ma uit la suflet. Coincidenta face ca se afla in acelasi loc.

| stark47 a răspuns:

Nu simtim nimic deosebit, ne uitam pentru ca e facut sa atraga atentia.e normal sa iti atraga privirea ceva frumos.

| Freddie23 a răspuns:

Este o chestie instinctiva, si toti facem asta indiferent de societate, educatie etc. Si prin "toti" ma refer si la femei si la barbati.
Instinctul sexual apare ultimul si dispare primul, de aceea sunt si asa efervescenti in toata perioada sexuala a vietii noastre... efectiv natura fiintei noastre, ne indeamna sa cautam un partener cat mai potrivit pentru noi.
Barbatii se uita ca femeia sa fie cat mai feminina, cu trasaturi frumoase, sanii mari ii dicteaza ca poate alapta si copiii vor fi sanatosi, soldurile bine definite ii arata ca poate tine sarcina etc. Pt barbati, inteligenta feminina sau cariera la nivel instinctiv nu este la mare cautare desi nu trebuie sa bubuie de prosta.
Femeile, cauta muschii pentru ca vrea protectie, banii pentru ca vrea sa asigure un viitor copiilor ei, trasaturi ferme barbatesti precum vocea, pilozitatile faciale etc, dar si inteligenta pentru ca vrea ca [,] copiii ei sa fie in elita societatii.
Asta este in linii mari natura umana, si asa suntem construiti, oricat de mult am nega asta.
Bineinteles, ca si detaliile fac diferenta, dar asta este alta discutie.

| Byucc a răspuns:

1. nu, nu toti barbatii fac asta
2. nu-mi place sa fiu considerata o jucariewinking

| Suxi a răspuns:

Deci cand un baiat se uita la decolteul unei fete are o senzație asemănătoare cu a une fete ce se uita la muschii unui baiat. Ii admira si desigur ca il atrage dar doar atat. daca vroiai sa stii daca se excita sau ceva de genu răspunsul e nu, nu pot avea asemenea reacții doar uitându-se la decolteul unei femei.