| Cristina64 a întrebat:

Acum 3 luni a fost ziua orasului, iar eu am stat cu verisoara mea, verisorul meu si cativa baieti de la varu`miu din clasa(trec clasa a 10-a, ar eu a 7-a)Era mare aglomeratie,iar noi, ca sa nu ne pierdem, ne-am tinut unul pe altul de mana..In fata mea era unul de la varu`miu din clasa,iar in spatele meu era el. Faza este ca acel baiat,ma tinea strans de mana si nu vroia sa imi dea drumul, a un momentdat, s-a intors si s-a uitat drept in ochii mei...love struck.In acel moment, m-am indragostit:$...L-am pus pe varu`miu sa imi faca lipeala cu acel baiat(sperand ca a 3-a oara va fi cu noroclaughing))Au vorbit,iar acelui baiat,nu i-a venit sa creada ca mie imi place de el, pentru ca si el ma placea, dar a crezut ca nu va avea nici o sansa.A ramasa ca il suna pe vara`miu sa-i zica daca vrea sa stea cu mine.L-a sunat si l-a luat pe ocolitesad. spunand ca are probleme si de-astea.Chestia este ca mie chiar imi place de el, il iubesc!love struckChiar i-am scris si 4 poezii(ceea ce nu-mi sta-n fire:d).Dar el,m-a luat pe ocolite, iar mereu cad ne intalnim accidental, imi zambeste frumoslove struck.
P.S. : Vara`miu nu m-a mintit in legatura cu faptul ca el a zis "pas". pentru ca telefonul era dat pe Difuzor
.Ce sa fac?sadSa ma mai gandesc la el?sadsau sa trec peste?sad
DAU FUNDA!kisslove struck

Răspuns Câştigător
| EmaTanase a răspuns:

Pai acel baiat poate te vrea doar ca amica de nu vrea sa fie impreuna cu tine. si esti si cam mica daca de abia ai trecut a7a si el a10a sti foarte bine ca baietii mari prefera fete mari. Adica ei vor pe cineva langa ei de acesi varsta ca sa dea bine in fata baietilor. Tu nu trebuie sa te schimbi ramai asa cum esti, isi va da seama de ceea ce a pierdut si te va cauta!

7 răspunsuri:
| Lword a răspuns:

Nu cred ca ar mai trebui sa te gandesti la el mai ales ca te ia cu ocolisuri. Totusi ar fi fost poate mai bine daca ai fi vorbit tu cu el si nu varul tau. De altfel tine minte ca baieti sunt o multime si ai de unde alege, iar daca pe viitor nici un raspuns nu vei avea de la acest baiat atunci priveste inainte si invata din aceasta experienta.

| Cristina64 explică (pentru Lword):

Am fost la magazin sa imi iau ciocolata si m-am intalnit cu el...M-a salutat si am intrat amandoi in magazin, iar ciocolata mi-a luat-o ellaughing))Cand am iesit din magazin, zambea la mine si se musca de buza de suslaughing)...ce sa mai cred acum?straight face

| HaLoGeNNN a răspuns:

Daca chiar il iubesti incearca sa-l cuceresti.

| Cristina64 explică (pentru HaLoGeNNN):

Pai...nu stiu cum sa-l cuceresc.sad... Poti sa ma ajuti tu?happybig grin

| HaLoGeNNN a răspuns (pentru Cristina64):

Singurul lucru e sa fii tu insuti! Poti sa ii zambesti, sa-l intrebi ce face si de aici va porniti sa vorbiti si poate asa va imprieteniti. Dupa ce va imprieteniti ii ceri adresa de facebook, etc si ii zici peste cateva zile ca il placi mai mult ca prieten.

| Cristina64 explică (pentru HaLoGeNNN):

Ok,merci mult!happy

| belysa a răspuns:

Iubita nu trebuie sa stai tu dupa un baiat,daca te place va veni el la tine, daca nu te va ocoli ca si pana acum.Dar daca tie i-ti este drag de el, ar trebui sa i-ti iei inima in dinti si sa vorbesti chiar tu cu el, nu mai pune pe altcineva sa vorbeasca in locul tau, nimeni nu o face mai bine ca tine.Si asa scapi de orce nelamurire, si afli daca chiar te place, si daca vrea sa stea cu tine.Succes draga mea.pup