| princess_4780 a întrebat:

UN SFAT VA ROG FRUMOS?
Cunosc un baiat, ii prietenul lui varu meu, mie imi place de el, intr-o zi eu eram cu inca o amica in parc si a venit el cu varu meu la banca unde eram noi, el sa asezat langa mine si ma mangaiat pe mana, tot se uita la mine si imi zambeste, a fost si la mine de 3 ori cu varu meu, si de atunci ne trimitem mesaje, ma suna sa ma intrebe ca ce fac, si imi zice tot timpul sa am grija de mine si ma pupa.Intr-o duminica a venit la mine am stat in camera, si eu am stat langa el si tot ma uitam la el si el si imi zambea.Si intr-o seara varu meu a fost la mine si baiatu de care imi place l-a sunat pe varu meu ca a stiut ca ii la mine, si baiatu l-a intrebat pe varu meu :-ia intreab-o pe vara ta daca ma mai iubeste.Eu asa vad pe el ca ii un pic timid pentru ca l-am intrebat ceva si nu prea a stiut sa imi raspunda si l-am intrebat ca ai emotii si a zis ca da. Ce credeti oare ma simpatizeaza sau ma place? Sau cum as putea sa fac eu un pas inainte? Sau el inca nu ii asa de hotarat si inca nu are curaj?

6 răspunsuri:
| bebelotz a răspuns:

Hmmmmm simplu si nu prea, eu zic sa-i arati si tu ca esti atrasa de el dar sa nu mergi la extreme, adica sa nu ii propui tu ceva sau din astea, pentru ca e urat ca o fata sa intrebe un baiat daca vrea sa fie cu ea. Daca nu are niciun efect, incearca sa il faci putin gelos sa vezi cum ii pica, cum reactioneaza, si daca intr-adevar va fi gelos si iti va arata accentueaza pe intrebarea "dar de ce esti tu gelos?" SI ai sa vezi atunci tot, succes, pupici big grin

| AlexutzaG a răspuns:

Te place cu siguranta.cand te intalnesti cu el te duci brusc si il saruti si gata

| Aviss a răspuns (pentru AlexutzaG):

Si atunci te trezesti si cu o palma dupa cap laughing

| AlexutzaG a răspuns (pentru Aviss):

Nu stiu... daca te place si ea doreste sa faci acst lucru

| EuNoName a răspuns:

Mai nu stiu ce sa iti spun sigur, depinde si de personalitatea baiatului respectiv.eu zic ca cel mai bine ar trebui sa il intrebi face to face daca vrea ceva serios si chiar te place sau daca vreadoar o relatie de distractie.este singurul fel in care poti stii sigurwinkingsucces!:*

| Oopss a răspuns:

Iiii...incerca,fa primul pas)