| Andreeaaaaaaa a întrebat:

Acum aproximativ 5 luni am incheiat o relatie. Problema este ca eu si acum imi aduc aminte de momentele petrecute impreuna ca si cum ar fi fost ieri si nu inteleg cum de a trebut atata timp. Acum n purtam ca 2 straini si nu imi vine sa cred dupa cate momente frumoase au fost. In fiecare zi ma trezesc cu gandul la el. Il vreau inpoi dar problema este ca sunt orgolioasa si nu sunt genul de fata care sa il sun sau sa il rog sa ne vedem. Vreau sa faca el primul pas dar ma tem ca in cazul meu e aproape imposibil pentru. ca nu m-a cautat de cand s-a despartit de mine. Ce sa fac? Am refuzat multi baieti tocmai pentru. ca nu sunt genul de fata care sa treaca la altcineva pana cand nu sunt sigura ca nu mai am nici un sentiment pentru. fostul. Niste pareri va rog. Multumesc love struck

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappydeci in aceasta situatie am fost eu,deci exact aceeasisadsi mie mi-a fost greu,nu realizam ca numai sunt cu el, nu era loc s-au lucru ca sa nu imi aminteasca de el, nu puteam sa acept faptul ca se terminase si fiecare o luase pe drumul sausad...de aceea nici tu nu ai reusit sa treci peste asta, pentru ca inca mai ti la el, a fost o persoana importanta pentru tine si de aceea nu o poti uita.Persoanele importante din viata noastra nu le vom putea uita niciodata, ci doar vom invata sa traim fara el.
Daca spui ca nu ti-a dat nimic in astea 5 luni inseamna ca poate a reusit sa treaca peste asta si si-a refacut viata.De ce nu incerci sa vorbesti cu el pe mess, s-au sa ii dai un mesaj sa il intrebi ce il mai face, cum mai este viata lui etc. Poate ca si el asteapta de la tine vreun semnbig grin.
Parerea mea ar fi sa lasi putin din orgoliul tau la o parte si sa ii dai un semn ceva si sa incepeti usor usor sa vorbiti si cine stie poate vei ajunge sa va impacati din nou.
Curaj si baftahappy

| Amelya02 a răspuns:

Este bine ca esti orgolioasa, dar gandeste-te ca ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata si in orice clipa viata poate lua alt curs. Daca inca comunicati, invita-l tu afara intr-o zi, calca-ti pe inima facand asta, ca poate el nu are curajul s-o faca, iar daca nu da niciun semn. atunci macar ai incercat ceva. Bafta multa!

| Aurelian0709 a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa ii dai un mesaj. Nu este bine sa ai orgoliu prea mare pentru ca il poti pierde definitiv. El poate nu iti da un semn pentru ca ii este teama ca il vei refuza. Acum nu stiu de ce va-ți certat, si cine a ales aceasta despartire. "Baiatul poate este genul care nu se roaga de o femeie"

| Timeeeaaaaa a răspuns:

Ar trebui sa dai un semn de viata daca inca mai ti la el chiar daca au trecut 5 luni. Daca inca iti mai plece de el si nu vorbesti cu el este posibil ca el sa isi faca alta prietena si o sa regreti.Si eu am fost intr-o pozitie asemanatoare si cand m-am hotarat sa vorbesc cu el era prea tarziu.Parerea mea e sa zici ceva sau sa dai de inteles ca inca iti mai place de el si il vrei inapoi.happy