| iusty12 a întrebat:

Buna TPU.
Acum cateva luni am cunoscut o persoana ce nu prea o agreeam la inceput. Nu stiu cum, am inceput sa vorbim. Dupa ceva timp, am inceput sa zicem amandoua ca suntem impreuna (doar din joaca, nu simteam nimic pentru ea, + ca asa procedeaza si colectivul meu de prieteni astfel de glume). Am inceput sa iesim din ce in ce mai mult si am inceput sa tin la ea enorm de mult, am inceput s.o iubesc, totusi mi.e frica sa-i spun.
Eu sunt tipul de fata mai *masculina*. Nu mi.au placut niciodata diferentele dintre sexe si uneori cand vorbesc nu folosesc prefixele pentru fete (sincerĂ, singurĂ, obositĂ etc)
Va rog ajutati.ma cu un sfat, nu stiu ce sa fac, sa mi-o scot din cap si sa joc o viata hetero sau sa incep ceva *nou*?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-i intr-un mod cat mai explicit si cinstit ca ai o orientare sexuala mai aparte si din acest motiv ai dezvoltat fata de persoana ei o atractie sentimentala care depaseste limitele unei simple prietenii. Curaj. Succes! big grin

| mihai69 a răspuns:

De ce „ceva nou"? Ai fost hetero până acum?
Oricum, contează ceea ce simți tu că ți se potrivește. Dacă chiar e ceva real, sentimentul tău merită mărturisit. Nu e musai să fie și împărtășit - dar ce te face să crezi că dacă era vorba despre un băiat nu ar fi fost posibil ȘI un refuz?
Baftă!

| Bernardus a răspuns:

Eu zic sa ii zici, dar cand sunteti singure. Sau daca te emotionezi prea tare, ii zici printr-un mesaj