| anonim_4396 a întrebat:

Acum mai mult timp m-am intalnit cu un tip (eu am initiat intalnirea) ne-am vazut, apoi dupa ceva zile a initiat el o intalnire. Dupa aceea el a plecat in Cluj (orasul natal) in vacanta. Acolo a stat f mult, aproape 2 luni moment in care nu prea am mai vorbit pentru ca aparent asteptam sa fim din nou in acelasi oras si sa ne vedem (nu e genul care sa stea sa dea mesaje mereu). El m-a invitat la el in cluj, dar din anumite motive (locul de munca) eu am refuzat politicos si am asteptat sa se intoarca. Acum o saptamana mi-a zis sa ne vedem si i-am zis ca ne vedem, dar dupa 20. El a zis ca atunci e meci si ca ar vrea sa se uite, i-am zis ok si a ramas sa ne vedem dupa meci (gen ora 00, o ora destul de tarzie pentru mine si pentru orice restaurant care de obicei inchide pe la ora aia). Eu m-am pregatit si asteptam semnul lui, dar mi-a zis ca in contextual in care pub-ul inchide putem prelungi seara la el, chestiune cu care eu nu prea am fost de acord. I-am zis ca ne vedem zilele urmatoare si recunosc ca am vorbit destul de sec pentru ca eram destul de iritata pentru ca statusem atata sa ma imbrac, simtindu-ma si rau, dar nu am mai vrut sa anulez intalnirea etc, in acea seara nu i-am mai zis nimic, desi el mi-a mai scris cum ca hai totusi sa ne vedem (vazand ca m-am suparat). Am lasat zilele sa treaca si recent i-am scris, mi-a raspuns f sec, l-am intrebat daca e ok, mi-a zis ca da si i-am zis sa ne vedem a doua zi si a zis ca nu poate ca pleaca (evident, un refuz direct). Nu a plecat in locul in care a spus ca pleaca si a si postat chestia asta pe Instagram. Pe mine m-a deranjat faptul ca nu ne-am mai vazut de atat de mult timp, iar el nu a putut pleca nici macar cu 15 min mai repede de la meci)…mai are rost sa ii mai scriu ceva? Pare foarte inabordabil….a avut mult mai multe initiative decat am avut eu, dar uneori ma intreb daca nu cumva pune mai mult accent pe acele prelungiri care vin dupa intalnire, decat pe intalnirea in sine. Mai ales ca noi nici nu am avut timp sa ne cunoastem, caci la primele intalnire am vorbit generalitati.

Baieti/fete voi ce credeti? vreau niste sfaturi mai complexe daca se poate... poate voi vedeti altfel lucrurile

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baiatul vrea sa te duce in patul lui, dar nu vrei asta, nici nu inteleg de ce te tot ti dupa el

| Florin0012 a răspuns:

Nu te mai ține după el, lasă-l, nu îi dă atenție. Intenția lui e să te ducă în pat și cam atât, dacă voia ceva serios cu tine te înțelegea cu locul de muncă că nu poți să mergi, și proceda altfel dacă chiar te plăcea de exemplu la un film sau la o cofetărie.