| Basileu a întrebat:

Salut TPU
Vorbesc cu o fată și din vorbă în vorbă am întrebat-o când are vreme să ne vedem, să programam când avem amândoi timp, însă nu mă așteptam sa aiba chef în seara asta, fiindcă eu am plecat de acasă pentru câteva zile și când i-am scris că nu pot și că sunt plecat a răspuns : "ok."
Nu e asta problema, ci faptul că acum câteva luni la fel s-a întâmplat, a trebuit să anulez întâlnirea fiindcă au intervenit niște lucruri personale și după nu a mai vrut să ne vedem, citez : "când am vrut eu tu nu ai vrut, când vrei tu nu mai pot/vreau eu" nu mai știu exact cum s-a exprimat.
Fata e drăguță și chiar aș vrea sa o cunosc dar pățesc chestia asta deja a doua oară și e frustrant iar ea după își dă filme că eu nu vreau, sau că mă joc cu ea..., habar nu am. Eu chiar sunt interesat și de aia i-am rescris din nou acum, dar prevăd că iarăși va face la fel, prin mesaje e ok, avem conexiune, amândoi am vorbit să ne vedem dar am ghinion, vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Păi nu vezi că te face cum vrea ea prin simplul fapt că nu ai putut să ieși cu ea când vrut ea. Și se și răzbună și vrea să te facă pe tine să te simți vinovat că nu iasă cu tine. Oricum, prin mesaje se pot zice multe. Poate când vă vedeți față în față o să fie altfel.
Părerea mea este că deja tipa dă dovadă de un comportament toxic și nu e ok. Deci să nu te îndrăgostești prea repede și prea tare. Așteaptă să o cunoști cum trebuie.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai primul sfat ar fi... sa mergi odata la intalnire cu ea happy
Si apoi o sa continuati voi.

| siriusblack98 a răspuns:

Pai cam are dreptate fata. Pentru ceea ce ai facut, din exterior cine nu cunoaste realitatea pentru care ai anulat intalnirea de doua ori, zice ca este gest de bulangiu neserios si imatur (si are dreptate).
''vreun sfat?'' Daca iti stabilesti o intalnire, atunci te tii de acel program no matter what. Daca iti mai da asta si o a treia sansa, eu zic sa o iei de nevasta ca nu prea mai gasesti asa ceva.

| Basileu explică (pentru siriusblack98):

Prima oară am dat aiurea că am stabilit să ne întâlnim, dar acum ea a zis să vin în seara asta crezând că sunt acasă și i-am spus că sunt plecat, de data asta nu am stabilit nimic de comun acord, doar am întrebat-o când poate ea, nu i-am zis hai în ziua x.

| ShaOfHatred a răspuns:

E proastă, dă-i pace. Nu e pont

| Basileu explică (pentru ShaOfHatred):

Spune-mi părerea ta, dezvoltă mai departe.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Basileu):

Păi nu vezi că te face cum vrea ea prin simplul fapt că nu ai putut să ieși cu ea când vrut ea. Și se și răzbună și vrea să te facă pe tine să te simți vinovat că nu iasă cu tine. Oricum, prin mesaje se pot zice multe. Poate când vă vedeți față în față o să fie altfel.
Părerea mea este că deja tipa dă dovadă de un comportament toxic și nu e ok. Deci să nu te îndrăgostești prea repede și prea tare. Așteaptă să o cunoști cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înțeleg. dacă chiar ții la dânsa sigur vei rezolva. Îți recomand ca când vă întâlniți să petreceți toată ziua împreună. Vă urez noroc!

| Basileu explică (pentru anonim_4396):

Din partea mea o să încerc să imbun apele, acum depinde și de ea, că la anii ăștia emoțiile dictează iar orgoliul poate prelua controlul. Sper să nu mă înțeleagă greșit.

| Mihaita2002 a răspuns:

Trebuie sa o faci sa își dorească sa te cunoască

| Basileu explică (pentru Mihaita2002):

Asta am făcut, nu asta e problema ci faptul ca ea să nu creadă că am intenții rele, nu prea supăr oamenii de fel.