| EmaSara a întrebat:

Acum un an am stat impreuna cu colegul meu de clasa 3 luni dar l-am inselat cu un baiat cu care am stat acum 2 ani, care il iubeam. Colegul meu nu prea a mai vorbit cu mine si l-am bagat in seama astazi si el vorbea frumos cu mine si intrebarea mea este : Ar putea sa fie o sansa sa ne impacam si daca da, ce as putea sa fac? stiu ca este greu pentru ca trebuie sa ii recastig increderea dar chiar imi pare rau ca l-am inselat. si as vrea sa fim impreuna

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un barbat inselat niciodata nu uita,te iarta dar nu te uita, se poate sa vrea sa se razbune sau din politete atat, urat din partea ta sa il inseli find in relatie cu el, mai ales cu fostul, de ce ai stat cu acest baiat daca il iubeai pe fostul? eu unu nu as mai avea incredere in tine

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Tu chiar ai impresia ca relatia cu colegul va vi ultima, pentru ea sau pentru el?!? Bineinteles ca nu. Asa ca las-o sa experimenteze, si pe el la fel. A stat cu el ca sa nu stea singura. Acum probabil ca din nou e singura si colegul asta al ei e ok asa in felul lui si o perioada e bun. E o experienta binevenita pentru amandoi. La varsta asta de asa ceva ai nevoie pentru a sti mai tarziu ce vrei si ce alegi.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Da sa experimenteze cat vrea, dar nu sa isi bata joc de cineva apoi sa spere la iubirea lui, da e o experienta chiar foarte buna pentru el asa e, ti-a dat seama langa cine a facut o relatie, nu-mi plac persoanele care inseala si care isi bat joc de cineva

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

E doar o relatie din scoala/liceu...nu e nimic tragic. Important e sa ramai cu ceva. Si ma refer la ceva frumos. Nu vreau sa intru in detalii aici, dar asa pentru tine, daca colegul ar fi baiat destept ar accepta...

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Cum sa accepti daca fata te-a inselat o data? il va mai insela inca o data, omul mereu repeta trecutul, nu e nimic tragic? si daca el a crezut in ea si a iubito cu adevarat?

| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti inselat, nu mai crezi niciodata persoana care te-a inselat.
In cazul tau, nu cred ca baiatul va uita sau ierta ca l-ai inselat, asa ceva nu se poate ierta!
Cred ca ti-a raspuns din bun simt, nu pentru ca te-ar vrea inapoi.

| mihai69 a răspuns:

Pentru un timp, da, e posibil să fiți iar împreună. Dar numai pentru sex.
Ar fi poate vremea să începi să nu mai dorești partenerii din trecut, ci numai pe cel din momentul prezent. Iar dacă nu ai niciunul la un moment dat - asta e! Stai fără, un timp...