| Twister09 a întrebat:

Cum as putea sa ma împac cu fosta? Am stat cu ea un an si 2 luni si într-o dimineață mi-a zis ca vrea sa ne despărțim. Motivul a fost ca nu mai simte același chestii ca la început.
Dar pe parcurs am aflat ca vorbeste cu cineva din acel oras cu noi dar e plecat in Germania la lucru. Nu sunt impreuna din cate stiu.
La lucru am rămas ca mergem amândoi ca vine si ea.
A mai zis ca tine la mine si ca mai simte ceva dar nu ca la început. Si i-am zis ca trebuia sa vorbim sa rezolvăm. Si a zis ca vedem si am zis, ce mai am vreo sansa si face ea, poate.
O sa aflu mai multe despre ala daca o sa stea cu el sau asa.
Intrebarea este cum sa fac sa o recastig sa ne împăcam?
M-am gândit cand mergem sa semnăm contractul impreuna sa ne oprim undeva sa vorbim sa rezolvăm toate problemele si sa ne împăcam.
Ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cerei raspuns cu da sau ba si vezi privirea ei daca si-o misca in diverse locuri si nu se uita la tine in ochi inseamna ca te minte

| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de tine iar lucru asta nu-l rezolvi prin discutii, doar inrautatesti.

| Hammurabi a răspuns:

Nu știu de ce, dar parcă se simte printre rânduri că ar trebui să-i mulțumești că s-a despărțit de tine.
Te-aș sfătui, spre binele tău, să nu ți-o mai dorești înapoi.
Mai sunt și alte fete în lumea asta.

| sofisis a răspuns:

Fereasca Dumnezeu, da-i pace. Nu te mai vrea. De ce vrei sa te milogesti si eventual sa o convingi sa te primeasca inapoi de mila?

| Plato a răspuns:

Nu poti sa faci absolut nimic, daca nu e, nu e, gata.
Totusi, mi-e imposibil sa inteleg de ce ai vrea s-o recastigi, de ce sa milogesti iubirea cuiva. Nu ai deloc stima de sine, gen?

| ShadowLoleris a răspuns:

Fata asta cred că e pe interes, adică curvă!

| 54kuv a răspuns:

Stii de ce se spune ca nu vezi padurea? exact in aceeasi situatie pari sa fii si tu acum. cum adica vorbeste cu cineva din acelasi oras cu noi dar nu sunt impreuna? te minti singur sau ti-a spus ea asta?
si daca afli mai multe despre el la ce o sa te ajute? expert in a gasi oameni si a afla lucruri despre ei? daca vrei sa fii detectiv pe viitor abilitatile astea ar putea fi de cu adevarat de ajutor.
habar n-am ce varsta aveti si ce contract mergeti sa semnati dar cred ca e timpul ca tu sa te detasezi un pic de situatia in care esti si sa judeci lucrurile mai obiectiv. Stiu, e extrem de dificil. Majoritatea din noi am trecut prin asta. sa pui suflet intr-o relatie si sa nu ti se raspunda la fel... Dar fa-ti un serviciu tie insuti (pentru care iti vei multumi mai tarziu) si mergi mai departe. Si daca va impacati ce speri pe mai departe? casatorie, copii, sa imbatraniti impreuna? Fiind sincer cu tine insuti vezi asta ca fiind posibil? Considera ca in ultimile 14 luni ai capatat o experienta ce iti va fi de un real folos atunci cand o vei gasi pe cea care te completeaza si care vede timpul departe de tine ca fiind irosit. Multumeste fostei, caci asta e "fosta",
ramaneti prieteni si nu fi melodramatic. Pamantul inca se va invarti, universul contunua mmiscarea lui iar viata ta merge mai departe de experienta asta. Intr-o relatie in care simti ca doar tu lupti cei avea multe, foarte multe regrete. Si o astfel de relatie nu e una in care iti doresti sa fii. Iesi la o bere cu baietii, puneti castile si asculta o muzica la maxim (ai totusi grija de auzul tau) sau urca pe varf de munte si arunca-te in gol (nu uita sa ai parapanta in cu tine), fa orice faci tu de obicei sa te "descarci" si lipezesti mintea, mai plangi, mai urla si ramai deschis la oportunitatile care apar.

| LupulCarpatic a răspuns:

Numai e atrasă de tine nu cred ca mai are rost sa te împaci cu ea