| alepiur a întrebat:

Alaltăieri m-am dezvirginat. Imi pare atat de rau acum, imi vine sa mor.Am abia 15 ani.Ieri am avut câteva crampe in zona abdomenului si am observat ca am o rană jos cum a băgat. Acum dimineata m-am intalnit cu el si mi-a băgat degetul jos si mi-a curs o groaza de sânge.Curgea si pe jos. Voi ce credeti ca am?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugi la medic ca nu-i normal sa curga atata sange!
Spune-i mamei si fugiti la medic!
Ai fost violata?
A folosit prezervativ?
Daca nu, anunta-ti parintii, ca este posibil sa-ti fii dat vreo boala grava sau sa te fii lasat insarcinata.
Si nu mai lasa pe nimeni sa-ti bage mainile in pasarica, mai ales cand esti rupta acolo si te poti infecta.
Fugi la medic!

| anamaria82726 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ho nu e asa de grav..doar i s-a rupt himenul. La unele nu se intampla de prima oara

| Violleta2022 a răspuns (pentru anamaria82726):

Cum le stii tu pe toate cu 7 la evaluarea nationala happy
Fetita mamii, eu spun sa te abtii din a raspunde cand habar nu ai cu ce se mananca sexul, dezvirginarea samd.
Macar sa mai cresti cativa ani si sa ajungi acolo, pana atunci, raspunde la intrebarile copiilor sub 14 ani, unde ai experienta doar.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea hemoragica poate sa apara si sa se manifeste mai multe ore sau chiar si pe parcursul a 2 zile, in situatiile in care pielita himenului a avut o structura ''robusta'', mai groasa si a fost foarte bine vascularizata. Rana existenta in zona vulvei a aparut in urma ruperii himenului si probaabil are nevoie de o perioada de timp putin mai lunga pentru cicatrizarea ei completa. Sangerarea abundenta amintita a reaparut in urma bagarii degetului in vagin in mod iresponsabil, o fapta care a provocat cel mai probabil/posibil o redeschidere a ranii care nu a avut timpul necesara pentru a se cicatriza, vindeca. Dupa orice dezvirginare, pe perioada a cateva zile urmatoare zona vulvei si a vaginului trebuie sa fie pe cat este posibil....menajata. big grin Multa sanatate!