| Noiprietenele a întrebat:

Am 12 ani si 7-8 luni si nu mi-a venit ciclul in schimb imi curge o chestie albicioasa foarte multa. Este vreo problema? Ce sa fac deoarece prietenelor mele le-a venit, si sunt destul de dezvoltata. Am citit ca daca iei spirulina iti va veni? Este buna spirulina?

10 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu mai citi toate tampeniile.acel lichid alb este secretia vaginala care de obidei vine inaintea ciclului, asa ca pregateste-te ca o sa-ti vina.

| Noiprietenele explică (pentru katy):

Pai am acel lichid din august...

| ColaCola a răspuns:

Nu trebuie sa iti vina doar pentru ca prietenilor tale le-a venit, corpul tau nu este inca pregatit pentru asta, mie mi-a venit in clasa a 6 a.Fiecaruia ii vine cand trebuie.
Secretia aia albicioasa este normala deoarece tine vaginul ud si are rolul de a-l proteja, se cheama leucoree si este foarte bine ca o ai.Nu lua nici o spirulina nimic.
Crede-ma ca nu e nimic placut in a avea ciclu, o sa te saturi sa te doara sanii, burta si sa fii balonata si imbufnata in fiecare luna.
Bafta :*

| Noiprietenele explică (pentru ColaCola):

Si mai am o problema...ma mananca vaginul destul de des.asta e o problema? ce sa fac?

| monykutza a răspuns (pentru Noiprietenele):

Atunci cand te mananca vaginul iti creste parul pubian sau poate ai vreo infectie
incearca sa nu te scarpini pentru ca nu este bine
ai grija de tine!

| ColaCola a răspuns (pentru Noiprietenele):

Ai luat in ultima vreme vreun antibiotic? Daca te mananca si lichidul acela este foarte abundent si te mai si usttura e posibil sa ai candida si trebuie sa mergi la ginecolog

| Noiprietenele explică (pentru ColaCola):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| CapitanuSemafor a răspuns:

Habar n-am, sunt baiat si m-am ratacit prin categoria asta...

| AnonimusGirl a răspuns:

Sa stii ca eu am 15 ani si nu mi-a venit asa ca tu mai ai mult timp.happy

| ZaRa007 a răspuns:

Ke ar fi sa incercam o sensatie tare si sa vezi q numai ai nevoie de nici o pastila sau medicament pana 60 de ani love struck adaugami id dka vrei sa vb alex_george2012 depinde si cat de dezvoltata esti:X:*