| blackboss a întrebat:

Pe mine ma cheama Silviu si am 13 ani. Vreau sa va zic o poveste de dragoste mai lunga deci daca o cititi citi-o pana la capat!
Este vorba depre o fata pe nume Andreea.Am fost in vara trecuta intr-o relatie si …. eu am reactionat prost :am vrut sa ne sarutam(eu cand ma duc la unchiul meu el merge cu fete si cu prieteni cu fete in locuri mai ferite si se pupa acolo si eu am luat-o prea repede cu ea) si …. ea foarte timida a zis ca Nu si ne-am despartit. Dupa ce a inceput scoala i-am m-ai facut niste invitatii dar a zis ca e cu cineva pe nume Razvan dar intr-o zi i-am scris niste bilete in care i-am zis ca ma schimb si ca vreau sa fie cu mine si…. a acceptat spunand ca Razvan nu mai exista si ca l-a inventat…Dupa aceea peste cateva zile am vazut-o la scoala plangand si foarte suparata am intrebat-o ce are si…nu mi-a zis nimic si …. apoi am mai vb dar nu despre relatia noastra.Acum ma tot respinge si imi zice ca nu mai suntem impreuna. Vine ziua mea(eu o fac cu cativa colegii la pizza si printre care si ea dar…. nu prea vrea sa stie colegii :CE SA FAC?) si vreau sa mergem undeva dar daca ea …. nu mai vrea…. nu stiu ce sa fac.
Ce sa fac?
Ma mai place? De ce a plans atunci la scoala…?
Ce sa-I spun dupa vacanta si…de ziua mea ce sa fac cu ea?

Răspuns Câştigător
| Friscaaa547 a răspuns:

Parerea mea e ca tine la tine dar stie ca poate nu e pregatita pentru o relatie. poate ea l-a invenat pe acel tip ca sa te faca sa o uiti dar nu a putut duce minciuna pana la capat pentru ca tine la tine foarte mult. sh ew tineam frte mult la un baiat dar nu puteam fi cu el pur sh simplu nu ma simteam adecvata pentru el.mi se parea prea bun pentru standardele mele, dar in cele din urma am ajus sa incerc sa fiu cu el sh a fost cred ca printre cele mai reusite relatii ale mele [asta e doar un amanunt neimportatnt]. incerka sa ii trimiti niste mesaje discrte nu o stresa o sa junga s sufere sh mai mult puppy dog eyes` spune-i ca fara ea ziua ta nu va a vea rost.va fi o zii ca tote celelalte. spueni ca pur si simplu prezenta ei acolo va face ziua speciala thinking PAREREA MEA sper sa iti fie de ajutor:*

5 răspunsuri:
| Marynna a răspuns:

Mie mi se pare ca fata asta nu prea e hotarata!laughing Ba e cu tine,ba nu! E adevarat,acum relatiile nu sunt foarte stabile, dar nici chiar asa!laughing Ori e o fata smechera care te joaca pe degete, ori nu stie ce sa faca intr-o relatie.Eu zic sa o provoci la o discutie serioasa,dar calma,fara tipete,plans sau alte chestii de genul si sa ii spui ca vrei sa stii clar daca mai sunteti impreuna sau nu,pentru ca ea intr-o zi e cu tine,intr-una nu. Daca zice ca da,sunteti impreuna,atunci incercati amandoi sa faceti relatia sa mearga,daca zice ca nu, atunci las-o in pace, nu merita.

Bafta!winking

| pisi1793 a răspuns:

Nu faci nimic.Si nici noi nu putem sti de ce plangea ea la scoala. Poate ea nu e pregatita pentru o relatie. Daca vrei sa fii cu adevarat cu ea, surprinde-o.Asa sunt fetele.Ai rabdare, iar la varsta voastra asta nu poate fi numita iubire ci doar inocenta.

| stanly7 a răspuns:

Nu te grabi.
Sunteți încă tineri.
Dacă iți place de ea mai așteaptă.
De ziua ta vorbește cu ea, distrează-te nu forța nota.
Aveț tot timpul din lume să vă sărutați.

| GIGN a răspuns:

Da.Este o situatie mai delicata. Fetele sunt impartite in mai multe categorii.Andreea face parte din fetele sensibile, gingase, tematoare si trebuie sa te comporti mai calm cu ea si linistit.Nu sunt un expert in relatii dar cunosc ft ft bine bunele maniere.Incearca sa ii faci un mic cadou(o poezie, flori sau ceva) si sa te duci sa ii ceri scuze(in particular) sa fiti doar voi 2 si poate in acele momente...se va intampla momentul pe care il astepti... Funda te rog

| ionmihnea12 a răspuns:

In primul rand ea se poate sa fi aflet ceva despre tine, ori cineva a aflat despre voi si au ras de ea, ori razvan a existat si probabil a jignit-o ca l-a lasat pe el pentru tine.
in legatura cu ziua de nastere cheam-o iar apoi mergeti undeva la plimbare singuri si mai vedeti voi dupa.
Iar dupa vacanta spune-i ca vrei sa vina la ziua ta si ca vrei sa vb cu ea