| adina_6125 a întrebat:

vreau sa va multumesc pentur tot ajutorul.va sunt foarte recunoscatoare.stiind ca voi ma veti ajuta am vrut sa va cer ajutorul.cum sa il sarut pe prietenul meu? el e foarte timid dupa mai mult de 1 luna ne pupam pe obraz si mergem de mana pe strada si cateodata ma pupa in coltu guri si eu cateodata.stiu ca tine la mine, si eu tin la el dar vreau sa trecem mai departe.adica vreau sa ne sarutam.
PS:maine ne intalnim sa mergem impreuna la scoala

8 răspunsuri:
| simona_3709 a răspuns:

Exista o tehnica anume? Te apropii, iti lipesti usor buzele de buzele lui si dupa il saruti pur si simplu.
Sarutul vine de la sine nu trebuie sa "faci" tu clipa.
Ai incredere in tine, ai incredere ca totu o sa fie bine
numa` bine :*

| Dudăăăă a răspuns:

Pai.Cand simti tu.Atunci trebuie sa se intample.Si in plus,, nu exista si nu va exista un "Ghid al sarutului".Fa tu primul pas.Si o sa prinda si el curaj. Opriti`va la un momentdat in mijlocul strazii si tot ce trebuie sa faceti e sa va apropiati unul de celalalt.Si magia se va intampla.Succes maine la scoala.Si sa aveti multi pupicismug
Paaa:*

| Dreamer a răspuns:

Lasa-l pe el sa te sarute! Ori baiatul nu intelege ca tu tii la el (ia totul sub forma de amicitie) si atunci trebuie sa fi mai pasionala cu el pana cand ii pica fisa, ori el nu a mai sarutat niciodata o fata si atunci trebuie sa fi tu cat mai in largul tau, sa-i arunci priviri tandre, sa-i dai importanta mai pe romanestelaughing, poate prinde si el tupeu; in cazul acesta important e sa fie el relaxat, dus de val, deci ajuta-l putin. Sper ca am fost de ajutor, sa ne invitati la nuntawinking

| Crina_8634 a răspuns:

Nu cred ca maine cand mergeti la scoala ar fi momentul cel mai indicat pentru un sarut. Ati putea face asta dupa scoala...intr-un alt cadru, intr-un moment mai romantic, sa-l lasi si pe el sa-si dea seama de ce are de facut. Sfatul meu e sa nu-l iei pe nepregatite sau sa il saruti in momente banale cum ar fi mersul la scoala sau cumparaturile. E totusi primul vostru sarut si ai putea sa il faci mai special. Spre exemplu, dupa un moment de sinceritate in care ii spui cat de mult inseamna pentru tine. Zambeste-i dulce, apropie-te de el si bafta laughing

| Ella_6945 a răspuns:

Cand te intalnesti cu el, actioneaza.Cineva trebuie sa faca primul pas,nu? Cred ca si el ar vrea, dar ii e rusine, asa ca fa.o tu.Bafta!
funda?

| tycy a răspuns:

Interesanta povestea ta... daca spui ca tine la tine probabil ii e rusine sau nu vrea sa faca sa te simti prost.Pentru ca atunci cand te pupa in coltul gurii e normal ca ar vrea mai mult dar nu stie daca tu vrei.nu te cunoaste asa de bine. explica-i ca vreti sa inaintati in relatie ca tii la el ...chiar daca esti fata.nu esti cu nimic mai prejos daca faci tu primul pas.saruta-l si apoi vorbiti despre asta.si spune-i si despre lucrurile pe care le mai vrei de la el si el nu are curaj sa le faca.Maine cand intalniti-va 10 min mai devreme.asezati-va pe o banca discutati.pur si simplu sarutal si o sa vezi ca o sa fie bine.lui ii trebuie scanteia aia ca apoi te va face fericita.bft

| lololooo a răspuns:

Fa tu primul pas love struck!
Saruta'l si vei vedea ca si el o sa iti intoarca sarutul :*

| liciu201 a răspuns:

Nu ati ghicit niciunul,mai mult ca sigur nu stie sa sarute, ai putea sa il intrebi cu tupeu, e posibil sa se rusineze si sa recunoasca sau sa iti spuna ca nu e adevarat si atunci o sa vrea sa iti demonstreze... Bafta!