| GoAwayBitch a întrebat:

Buna TPU am 13 ani de acum multa vreme am secretii vaginale urat mirositoare asa mai branzoasa. si mancarime... si vreau sa va intreb daca esti bine. imi vine asa cateodata. pe moment, oare e din cauza ca nu ma spal des acolo? si din ce cauza se intampla asta... multumesc dau fundita

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Ar trebui sa te speli cel putin odata pe zi si totodata sa-ti schimbi si chilotii.Asta ar putea un prim sfat.
Vorbeste cu mama ta despre asta, aceste probleme ar trebui purtate intre mama si fiica.
Ma gandesc totusi dupa cele descrise de tine ca ar vorba de o candidoza.
Mergi totusi la doctor.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E infectie 100%, du-te la un ginecolog sa iti de a un tratament

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ci laka ciki cea puturoasă

| Azµre a răspuns:

Se cheamă candidoză.
Vezi un medic ginecolog. Trebuie tratată, netratată devine cronică și apoi abia mai poți să o ții în frâu!
Dacă nu vrei medic măcar vorbește cu mama ta va ști ce să facă și oricum te va duce la doctor, fiind virgină nu-ți pot da un tratament.
Decât pentru mâncărimi atât și anume clotrimazol cremă! Tratamentul durează 21 de zile!

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil ai candida, mergi la ginecolog pentru confirmare si tratament. Nu e grav, dar e neplacut!

| Manuellllaa a răspuns:

Esti scarboasa.Foloseste alte cuvinte mai putin gretoase.

| GoAwayBitch explică (pentru Manuellllaa):

Eu am pus o intrebare. daca ti se pare gretos nu te mai uitawinking. si nu mai comenta aiurea

| Manuellllaa a răspuns (pentru GoAwayBitch):

Scarboasăăăă!

| Denisadeny1 a răspuns:

Buna, ar trebui sa te speli mai des in fine nu cred ca aceasta este problema cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta si daca nu-ti trece sa-ti faci un control dar totusi mai asteapta si cred ca ar trebui sa vorbesti deschis cu mama ta si poate ai o secretie ceva funda?