| Puiukul a întrebat:

Am 13 ani si stau impreuna cu un baiat. Am 2 intrebari: 1]Credeti ca am facut bine sa incep o relatie de la 13 ani? 2]Credeti ca relatile la distanta functioneaza? [adica eu m-am pus cu baiatul ala pe yahoo messenger[si ne vedem doar la vara -pentru ca eu sunt in Italia]-Dau Funda

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

1. Da, atata timp cat relatia nu presupune activitate sexuala.
2. Da, daca cei doi se iubesc si au incredere in partener.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La 13 ani esti prea mica pentru o relatie de durata si sincer eu nu cred in relatile la distanta si o sa te convingi si tu de asta

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu prea mi-e clar cum "stai" cu baiatul ala, cata vreme tu esti in Italia si el nu. Si poate explici cumva ce inseamna "m-am pus" in contextul asta.
Si, in ultimul rand, ce cauta intrebarea la categoria asta? Ar putea sta, fara probleme, la T/A, dar o voi muta unde ar trebui. Adica, la Dragoste si Sex.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Că ai început o relaţie la 13 ani, nu e o problemă, e o problemă relaţia la distanţă! Dacă nu aveţi destul încredere unul în altul, şi dacă sunteţi prea posesivi şi geloşi, realţia nu va funcţiona. Şi cum sunteţi la distanţă, intervin certurile, şi începeţi să nu mai aveţi încredere unul în altul, asta ţi-o spun din propia experienţă!
Numai bine!

| Făraş a răspuns:

Nu stiu daca va functiona ca prietena mea a fost cu un baiat care era din Galati si putea venii doar o data pe an in buc si...s-au despartit...sad

| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

1. Parerea mea e ca esti prea mica pentru o relatie, ai doar 13 ani. Esti un copil!
2. Relatiile la distanta nu functioneaza. Va vedeti mult prea rar si nu poti stii ce face el in lipsa ta. Poate sa mai aiba o iubita sau doua, iar tu nici macar sa nu banuiesti. Multe culpluri s-au despartit din cauza distantei.

| spekeps44 a răspuns:

Nu o sa mearga relatia in primul rand din cauza ca e la distanta. In al 2-lea rand poti sa incepi o relatie la 13 ani dar cu un baiat cu vreo 2 -3 ani mai mare ca tine. Toate prietenele mele care aveau relatii la varsta aia aveau prieteni de 15 16 ani. Crede-ma sunt baiat si cunosc multi baieti. Baietii de 13 14 ani sunt cum erai tu pe la 10 11 ani. Se sperie daca ii iei de mana si nici macar nu stiu cum sa trateze o fata.

| SuperStarAlexandra a răspuns:

Cred ca e normal sa incepi o relatie cu un baiat la 13 ani si cred si ca in 50% din cazuri relatia la distanta poate functiona mai ales daca va vedeti vara si nu va fi ca [va vedeti si nici nu va salutati..pentru mine va fi altfel [adica veti vorbii si poate va veti sarutahappy
Sper ca te-am ajutat :*

| Lucian23 a răspuns:

Ai 13 ani nustiu...cred ca e ceva normal sa ai o relatie cu un baiat de varsta ta sau mai mare cu un an dar la distanta de obicei nu functioneaza relatia numai daca...va vedeti de cateva ori dar nici atunci nu este 100% sigur ca va functiona.