| Mihaela2022 a întrebat:

Voi credeti in relatile la distanta

22 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca nu crezi, nu ai de ce sa o incepi!

| mona a răspuns:

Nu cred

| Aleqa a răspuns:

Relatiile la distanta merg numai cand iubirea dintre cei doi este foarte mare, si cand au mijloace de a vorbi (telefon, skype etc.). Cand traiesti cu gandul "Cand o sa-l vad pe X?", relatia numai merge, pentru ca n-o sa poti sa traiesti pentru totdeauna cu o persoana virtuala, pe care n-o poti atinge, + toate nevoile ambilor parteneri.

| anabelisa a răspuns:

Eu nu cred ca o relatie la distanta ar putea supravietui tuturor banuielilor sau suspicionilor care se contureaza in mintea noastra in privinta partenerului, aflat poate la sute sau chiar mii de kilometri de noi.Mereu o sa fii in alerta, gandindu-te daca nu cumva a calcat stramb, pentru ca aceasta este realitatea.Reprezinta una dintre principalele probleme ale unui cuplu.Si atunci ce rost are sa te agiti degeaba? Mai bine esti alaturi de un om intre care exista o distanta acceptabila si cu care sa ai o relatie lipsita de astfel de piedici, ce pot sta in calea fericirii.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, eu cred.
Dar nu poate duce la nesfarsit!

| fabiola a răspuns (pentru OnuOnulică):

Duce ceva la nesfarsit pe lumea asta?

| neutrino a răspuns:

Nu poti crede in ceva ce nu exista. Atunci cand cineva nu este in stare de o relatie normala, loco, atunci isi face iluzii cu o relatie la distanta sau cu o relatie virtuala.

| zurick a răspuns:

Buna :-D
Cred ca este mult mai greu, dar nu este imposibil.
Pa, pa.

| drogh a răspuns:

As putea sa ti-o zic din proprie experienta ca NU, chiar nu se merita sa pastrezi o relatie la distanta. De ce? Tu aici, el acolo. Nu stii ce poate sa faca acolo, ce anturaje are, ce minciuni curcubeiate poate sa scoata, se adauga si lipsa aceea a afectiunii pentru ca un,, Te iubesc'' ecranizat nu are nicio logica daca nu e spus face2face..., apare si acea gelozie indiferent de ce ai face... cand nu raspunde la telefon,, Oare unde e? Oare de ce sta asa de mult ocupat/a?''
Acum depinde si de personalitatea fiecaruia. Daca vrea sa se minta ca va fi bine, ca nu isi va gasi pe altcineva chiar daca e urmarit/ a de o gramada, ca va veni o zi in care vor fi impreuna la aceeasi masa sau in acelasi loc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar din pacate, cam 1 la un milion se pastreaza.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, toți patru sunt fericiți.

| Madayna a răspuns:

Da

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Heiwinking
Da merg, foarte rar.Atunci cand exista dragostea adevarata.De exemplu eu am avut o relatie la distanta de 2 luni jumate.happy

| SimonaQs a răspuns:

Pot exista relatii la distanta daca sunt si revederi regulata sa zicem la 2-3 saptamani. Daca iubirea este mare nu vad ce nu ar merge bine.

| CorneliaC a răspuns:

Nu, e foarte greu

| Lolităăăă a răspuns:

Nu prea merg relatiile la distanta happy. sincer daca esti in cazul asta, imi pare rau pentru tine.

| BubbleWhitee a răspuns:

Nu,absolut deloc.Mi se pare o idee tampita.Nu trebuie sa-mi iei parerea in considerare neaparat.Eu doar ti-am raspuns la intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| kidDiana a răspuns:

Mie nu mi s.a intamplat dar este foarte greu si nu dureaza foarte mult... poate functioneaza la o iubire adevarata unde este bazata pe incredere si sinceritate.

| xEndlessLove a răspuns:

In momentul de fata, eu am o relatie la distanta. Recunosc este greu sa stau fara sa-mi vad iubitul, dar nu am ce face, aceasta este situatie sad Si mereu ma gandesc ca nu o sa mearga pentru multa vreme, dar el tot imi spune ca aceasta relatie va merge, el nevazandu-ma mai multa vreme o sa ii se faca dor mai mult de mine, la fel si mie de el. Acum relatiile la distanta depind si de incredere. Daca ai indoieli ca este cu alta, nu va merge niciodata aceasta relatie.

| rarepearls a răspuns:

Bineinteles...atata timp cat exista iubire si intelegere, trebuie sa reziste relatia

| DianaArr a răspuns:

Nu merg niciodata!