| alex117 a întrebat:

Buna TPU.
Am 14 ani de ceva timp a inceput scoala(cls a 8 a ) fata pe care o placeam anul' trecut a fost de acord sa stam amandoi in banca (doamna diriginta vroia fata-baiat). Vorbim des, radem ne distramdupa ne-am imprietenit binisor. Dupa un timp mi-a zis de prietenul ei el ma rugast sa-i zic daca are problema in clasa etc.EU nu m-am bagat etc dupa m-am cunoscut cu el intr-o zi. Ei era udespartiti in ziua aia (se despartise el de ea ). Dupa un timp el sa impacat cu ea eu vazandul in iua aia stiam ce fel de om e (baiat de-ala de cartier care se crede smecher ). Eu stia mca el vrea sa se bage cu ea s-o f**a asa ca am vb cu el pe un id anonim, i-am dat niste informatii el mi-a izs ca o tine s-o f**a si dupa ii da vant, ba chiar in seara aia mergea in VIP (restaurant)sa agate fete cica
am vb cu un prieten ca nu stiam sa-i zic sau nu, i-am zis pana la urma. a plans am incercat sa o mai inveselesc eu si prietenul ala a meu zicandu-i ca n-a pierdut nimic, ala e prostu' etc
Dupa a doua zi am mai intrebato cum se mai simte daca ia trecut mi-a zis ca a vb cu el etc si ca acum dupa cum sa purtat pe mess chiar i se face scarba de el. Urmatoarele zile m-a bagat mereu in seama pe mess, in clasa statea rezemata pe pieptul meu pe scaun, m-a rugat sa vin cu o ora inainte de ore la ea ca sse plictiseste, am ajutat-o intr-o zi la ea acasa sa rezolve tema la mtematica si am ajutat-o sa inteleaga, si dim asta pe mess. Intr-o zi m-a rugat so astept in fata blocului, am asteptato, urmatoarea zi am condus-o ca era intuneric si ii era frica, intr-o zi am asteptato sa coboarae din bloc si am speriato pe la spatehee hee.
Problema e ca : eu in anii trecuti am iubit-o si incep din nou de acum, insa vreau sa stiu daca voi credeti ca ma palce cat de putin. problema e ca nu-s prea aratos...problema mea fiind cosurile am pe obraji, pe nas unul (acum ma lupt cu el seara asta angry)
Seara asta mi-a pus prima data emoticonu' kiss si de obicei nu prea il pune nici cu prietenii. Apropo vreau sa va spun ca cand a avut o problema ff importanta m-a intrebat pe mine ca eu ii sunt unul dintre putinii prieteni cica ( ea a ziso ). In pauze o mai pipai dar nu exagerat si ma lasa cat de cat adica nu da in mine doar zice ia mana.
CEEA CE VREAU SA AFLU ESTE:Oare dupa ce a vazut ca mi-a pasat sa nu pateasca ceva, a inceputr sa ma placa putin dupa ce s-a despartit de ala? Cum sa fac sa ma placa si mai mult sau chiar sa ma placa daca n-o face acum? fara rasp de genul fii tu insusti ca ma refer ce sa fac mai exact si sa nu fie prea evident ca o plac si eu

Răspuns Câştigător
| ContesaSiContele a răspuns:

Sunt sigura ca incepe sa te placa mai ales ca stie ca iti pasa de ea,daca te lasa sa o mai pipai inseamna ca ii place, se simte ca e frumoasa, ca o atragi.fi alaturi de ea si nu face greselile pe care le-a facut fostul, mici complimente,fii atent cu ea, castiga-i increderea fara sa fi insistent.ia-o incet trece printr-o perioada mai grea nu e asa de usor sa aflii ca cel care il credeai iubit a fost de fapt un tampit.
vorbesti cu ea, o mai tachezi uneori cand vezi ca are si ea chef de glume...mai o atingi,vezi ce permite,dar nu fi chiar nesimtit
poti face gesturi pe care sa o faci sa ii dea acele batai ale inimii,hee hee. daca iti cere sa o duci acasa ca ii e frica sau altceva inseamna ca se simte bine in compania ta asa ca nu e un lucru rau de a petrece careva clipe cu ea singuri,puteti vorbi de lucruri personale de impresii de gandurile voastre,cu timpul poate nu iti mai zice''i a mana"hee hee
ai avantaje daca stai cu ea in banca,prefate si tu ca ai unele probleme si stai cu capul pe pieptul ei cum facea si ea cand avea probleme,,,sau macar cu capul pe umarul ei pe pieptul ei ar fi prea...big grin
cand o duci acasa ii poti fura un pupic pe obraz prima oara,daca i se face frig ii dai geaca ta si nu mai stiu
ps in legatura cu cosurile,astea dispar dar sti u cand,intre timp ai grija de tenul tau (sapunelul dove este f bun), cauta si pe net remedi, sau du te la un doctor specializat,

14 răspunsuri:
| ILoveMoon a răspuns:

Frumoasa poveste dar majoritatea din ziua de azi cei ce se cred prea smecher stau cu fetele de 13/14 ani numa pentru sex si ei au 16 +... poate incepe sa te placa daca face ce ai zis ca razi te distrezi o lasi sa planga pe umarul tau sa zic daca vrei sa n fi prea in evident apropiete de ea mai mult dar nu prea evident adica sai intalege suferinta ei prin ce a trecut bft big grin si succes poate veti fi un cuplu frumos daca e dragoste adevarata sa zic nu doar pentru interese sa zic asa

| AmelyRain a răspuns:

Faptul ca ai cosuri nu inseamna nimic, am vazut fete adorate de toata lumea din liceu care erau innebunite dupa unii plin de cosuri. ai incredere, e posibil sa te placa.

| alex117 explică:

Mdea...problemele nu'i problema ca cu mine le discut a mai mereu...in special cand a avut una foarte grava.De vorbit vorbim mai mereu adica ce-ai mai facut in weekend, am invitato de sf andrei in oras cu mine si prietenii mei (ii cunoaste de la ziua mea de anul' trecut)
Cat despre pipait ma rog.eu n-as ma iface-o mai mult m-as multumi so tin in brate.dar ar fi prea evident ca o plac adica o sa mai incerc cand am ocazia...problema e ca mai sunt si vreo 2 colegi care se mai dau la ea (ea nu'i place, aia vor doar so pipaie si sa-si bata joc de ea) si n-am timp mereu. (ieri cand am fost la ea cu 1 ora inainte de scoala mi-a aratat niste poze cu ea micalaughinghappy si seara trecuta m-a lasat sa ma uit la vreo 30 de poze cu ea (inclusiv vreo 3 care era ea in chiloti si o bluza smugbig grin) (eram cu teamviwer in pc ei s'o ajut sa descarce un joc)

| ContesaSiContele a răspuns (pentru alex117):

Atunci daca vb mereu si va intelegeti bine,e ok, mai ales ca sunteti asa apropiati ii vezi pozele de cand era mica,te a lasat sa ii vezi pozele alea,deci e ceva, te duci la ea cu o ora inainte de scoala, mai lasa putin timp, nu stiu, la 14 ani suntem aerieni cu totii,trecem cu totii prin diferite stari, schimbari si cel mai bine este sa fiti unul langa altul, treptat sa va iubiti poate, dar totusi sa nu se simta alaturi de tine ca langa cel mai bun prieten si atat, sau ca si langa un frate.eu una din exterior vb,nu cred ca e posibil sa se simta asa alaturi de tine,o atractie tot trebuie sa fie,incearca sa ii observi reactiile,iti poti da seama daca te place si ea,daca tine la tine poti sa ii spui ca o placi si ca vrei sa incepeti o relatie,nu trebuie ca ceilalti sa nu afle ca aveti o relatie,nu trebuie sa iti fie rusine. poti sa ii spui ca ai o problema la o materie si sa te ajute sa inveti sa te duci acasa la ea sau ea la tine sau in parc nu stiu, o materie pe care tu o sti dar faci pe prostul,, cica nu o sti si ii zici ei sa te ajute (ca tu sa stii materia sa nu iti bati prea mult capul, sa poti sa fii atent la ...altceva happy va mai apropiati si asa sti si e ok, nu poate sa se supere cineva, ca bagi scuza...''sti mama eu am duc sa facem temele la romana ''sau altceva mai ales ca urmeaza liceul si trebuie sa invatati (sa mai scrii ce se intampla). succes

| alex117 explică (pentru ContesaSiContele):

De rusine nu-i problema. diriga nea itnrebat de 3 ori daca nu suntem impreuna cica asa dam pe parut si luni vrea sa vb cu mine sa-mi explcie sper...
Azi colega noua ne-a intrebat si ea (si azi i nora de chimie a ras tot timpul de glumele carele faceam < si juma de clasa> dar ma rog.si si-a pus capu' pe umaru meu de vreo 2 ori). treaba asta as fi incercat-o ( cu ajutatu;' la invatat) dar ea e mai nu stiu cum sa zic ea nu'i cu invatatu asa tare si si'ar da seama.m-am gandit sa ma ofer s-o ajut in weekendu' asta la mate cu temele...sa o ajtu sa inteleaga.mai vb cu ea seara asta. faza e ca as mai astepta putin.si dupa aia o intreb...eu sincer chiar o iubesc.adica e prima pentrucare tot simt asta, mereu ma gandesc la ea.seara cand adorm ma gandesc la ea, pe mess intru mai mult sa vbcu ea, si m-am apucat si ma pasionat un joc care il joaca si ea pe facebook (the sims social) si m-a invitat si mi-a zis ca daca joc si eu se baga cu mine in joc ( acum sa nu par obsedat ca orice semn inseaman ca ma place, dar ziceam si eu laughingbig grin). daca vrei sa mai ma ajuti cu sfaturi sau sa mai vb despre asta poti sa-mi dai add la mess happy al3x_dyn_117 si mai vb dimineata, seara cum putem fiecare, sau macar weekend.

| ContesaSiContele a răspuns (pentru alex117):

Daca ai nevoie de sfaturi poti scrie aici si sunt sigura ca nu voi fi prima care vrea sa te ajute, cu totii trecem prin asta

| alex117 explică:

Oke, am revenit
azi am stat cu 1 prieten dupa am mai chemat 1 (ii cunoaste pe amandoi fiindca le-am ma ifacut cunostinta odata) apoi am vb cu ea si am convinso sa venim eu cu ei la ea sa bem o cioco caldahappy...(maicasa stia).am venit nea invitat sa stam (am stat vreo ora) am ras, am traso in poala mea si a stat vroeo 20 secunde, dupa a avut niste treaba, am facut'o sa rada iarasi, si am stat scaunele lipite si noi doi lipiti sa zic asa la masa, maine e vorba sa iesim eu cu prietenii mei si ea in oras la o plimbare
Precizez ca suntem in cartiere diferite, si prietenii aceia ia cunoscut cu mine (is din cartierul meu).
Am convinso sa ne pupe pe toti la plecare smughee hee. Maine avem in plan sa mergem cu un prieten sa'si ia ceva de undeva si dupa mergem la el la gratar...de-abia astept ziua de maine, insa am o presimtire proasta sad...ca cu toate ca pare o zi buna o sa se intample ceva care o sa ma dezamageasca. Sper ca doar mi se pare

| ContesaSiContele a răspuns (pentru alex117):

Sper sa fie doar o presimtire urata si totul sa iasa bine,fara dezamagiri. poti sa le spui prietenilor in secret sa nu mai vina cand va duceti sa luati ceva, sa le spui ca vrei sa va duceti voi 2, si ei sa ii spui de fapt ca ceilalti nu au mai venit ca au avut ceva de facut, daca sunteti singuri poate din vb in vb o intrebi de relatii,daca ar mai vrea o relatie cu cineva, ce se gandeste in legatura cu baietii, si daca zice ceva de rau ...gen ''baietii sunt rai'' sau nesimtiti sau toti vor numai un lucru, poti sa te impotrivesti,sa ii spui ca poate nu trebuie sa vada toti baietii asa,invit-o la o parji, sau cumpara una si o mancati acasa la ea, sau orice altceva si ii spui dupa : ''vezi? ti am zis eu ca nu-s toti baieti rai, eu sunt bunhee hee '' o intrebi in gluma ''ce-ai zice de mine?'' numai asa sa vezi ce zice.dca iti da de inteles 100% ca nu vrea o relatie cu tine, te mai domolesti,accepti situatia si sunteti doar prieteni,dar daca evita sa raspunda sau pur si simplu nu da un raspuns concret mai lasa timp,mai vrajeste-ohee hee La gratarul ala poti sa te mai dai in 'petec',nu lasa pe altul sa ti-o fure,actioneaza din cand in cand, fa ca relata de prietenie sa fie uneori mai altfel, si apoi prinzi momentul si pui intrebarea ce a mare.succes

| alex117 explică (pentru ContesaSiContele):

Pf.presimtirea e corecta...sad maicasa n-o lasa ca e posibil sa ploua (vremea e nasoala).cat despre prieteni aia nu sunt interesati de eahee hee.sa vad daca reusesc maine...si poate reusesc si eu ceva pana la urma.dar nu cred ca ne vedem azi.

Totusi. poate dam si azi o fuga la ea rolling on the floor.

| ContesaSiContele a răspuns (pentru alex117):

De acum incolo asa va fi frig si naspa,dar macar e bine ca sunteti la scoala in aceiasi banca si uneori te mai duci la ea acasa, oricum ai grija sa nu se supere maicasa, gaseste mereu un pretext bun

| alex117 explică (pentru ContesaSiContele):

Mdea.mi-a fost cam greu sa accept...dar se pare ca acum e oarecum interesatu de altu' de 26 de ani, a mers duminica cu el nu stiu unde.deci.vestea a venit ceva gen "game over". nu'i vrajeala caci ma mai chemat intr-o zi si vorbea cu el etc.trist.

| ContesaSiContele a răspuns (pentru alex117):

Imi pare rau incearca sa o uiti, nu mi se pare ok sa fie interesata de unu de 26 de ani o data ce ea are abia 14 ani...(nu pot spune prea multe pentru ca si eu am fost ca ea la 14 ani dar prietenul meu avea pe atunci 20, totusi 26 e cam mult) nu s-au terminat fetele, incearca sa iti dai seama ce anume iti place la ea si sunt sigura ca atunci cand vei sti ce gusturi ai in legatura cu fetele iti va placea si de altcineva. succes

| alex117 explică (pentru ContesaSiContele):

Nu stiu totusi ce sa fac.nu prea pot so uit: o vad in fiecare zi aproape, ma tot atrage, at wits' end. chiar nu stiu de ce dar nu m-am mai gandit lao fata niciodata ca la eastraight face...mai astept vreo saptamana si dupa dau de inteles c-o plac poate gasesc si o situatie favorabila si'o fac mai devreme daca pot.
M'am gandit sa nu mai o bag atat in seama nici pe mess nici la scoala, sa refuz sa merg la ea si alte oferte in primul rand sa nu mai ma atasez de ea asa tare, si daca intreaba am o idee cu ce sa-i zic straight face.
Ceea ce ma intristeaza e faptul ca eu nu vreau sa se transforme intr'o fata de aia gen altele care le cunosc, sa nu se schimbe sad. Mi-a zis ca multi iau zis ca e copila si ca vrea sa se maturizeze si asta de 26 i-a zis si el ca e copila (mi-a zis ea) ma rog.sa vad ce mai rezolv.

| ContesaSiContele a răspuns (pentru alex117):

Nu stiu ce sa zic incearca sa faci un pic pe indiferentul,cum zici u sa o mai refuzi,poate ca simtit ca ii dai prea multa atentie. oricum chestia cu schimbatul (stiu la ce te referi) si sincer nu poti impiedica unele decizii din viata ei. daca vrea sa se maturizeze e de bine,constientizeaza dar vezi cum faci,daca tot da semne ca nu e interesata de u comporta-te altfel, mai rau (cu toate ca nu ai vrea), mai las-o sa sufere si ea nu numai tu, uneori asta meritam daca nu stim cine ne iubeste de fapt.(daca nu o intereseaza ca esti suparat pe ea sau ca o refuzi inseamna ca sti vb aia ''o doare in cot'')succes