| georgiana_4883 a întrebat:

am 14 ani iar de curand am fost plecata la tara si am intalnit un baiat. practic m-am indragostit de un baiat mai mare 18-20 de ani, el se uita foarte insistent la mine si cred ca are acleasi sentiment pentru ca l-am mai vazut in urma cu un an la un botez si se uita la fel... nu stiu cum sa ma bag in seama cu el, eu stau in Bucuresti el la tara, dar am facebook-ul lui happy sad Deci, imi dati va rog frumos niste idei pentru a ma baga in seama cu el?

5 răspunsuri:
| sokey a răspuns:

Ii spui "Ce faci?" si gasesti un subiect de socializare gen " Am vazut ca te uitai cam insistent la mine (ieri, alataieri, anul, trecut) sunt asa de frumoasa?" Si el o sa zica sicner atunci ceva si asa scoti raspunsuri de la el pe care el nu ar vrea sa le zica. One Love.

| maryus83 a răspuns:

Un sfat sincer si daca se baga in seama cu tine refuza-l.cautati unul de varsta ta.ai 14 ani si stai in Bucuresti si probabil ca te gandesti sa mai faci ceva scoala.el poate peste 3-5 ani daca va dura relatia probabil ca va dori sa treaca la un alt nivel, crezi ca vei putea fi la acelasi nivel cu el?

| ForFun a răspuns:

Daca are 18 ani nu e o problema asa mare daca are 20 e grav trebuie sa il lasi in pace. Dapa vrei sa te bagi in seama cu el intri pur si simplu pe el si vorbiti.El ar trebui sa te intrebe.Bafta!

| georgiana_4883 explică (pentru ForFun):

Da, stiu asta dar cred ca e mai timid ca mine... duca cate am observat eu.

| TheKitty a răspuns:

Ar trebui sa il faci sa intre el in vorba cu tine, deoarece e si mai mare si... e baiat. Daca ai facebook-ul lui cere-i prietenia si asta ar fi o modalitate buna de a pastra legatura pana te intorci la tara. Oricum mult succes ca o sa ai nevoiewinking!