| MoOmOshIkA a întrebat:

Am 14 ani...Shtiu ca toti vezi zice ca nu stiu ce inseamna a iubi sau altceva...De un an de zile iubesc un baiat enorm de mult..Au fost unele momente cind nu mai simteam sentimente asa de serioase.da ele iarasi revin din nou.el nu stie acest lucru, deoarece are prietena. Poate ca nu este singura mea dragoste.Dar nu am simtit niciodata pentru nici un baiat asa sentimente.Mereu pling fara sa vreau(cind asc un cintec, sau vad o poza)As dori sa-mi dati niste sfaturi pentru al uita.O anumita bukata de timp incetasem sa-l iubesc, insa simt din nou aceleasi sentimente. poate nuasa de puternice ca la inceput, dar il iubesc..Ms pentru ajutor;*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 ani, am trecut si eu prin asta. 3 luni dupa ce ne-am despartit am incercat sa stau numai pe afara cu prietenii, sa rad si sa ma simt bine. Totul decurgea bine ziua, dar seara cand eram singura iar imi aduceam aminte si iar sufeream. Dupa 3 luni am cunoscut un alt baiat. Il consideram dragut dar nu vroiam sa fim impreuna de teama sa nu sufar. Intr-un final am acceptat sa fim impreuna, desii eram convinsa ca nu va dura mult. Dar din fericire m-am inselat. M-a ajutat sa trec peste si imi face fiecare zi mai fericita. Deci incearca sa gasesti pe cineva care nu te face sa suferi. E greu la inceput dar timpul si persoana potrivita le rezolva pe toate. Mereu se va gasi o persoana speciala in momentele grele, chiar daca realizezi mai greu sau mai usor. Sper ca ti-am dat un sfat bun. La mine a functionat. :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam 14 ani cand am trecut prin asta. Acum am 15.hee hee

6 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Ai putea asculta muzica energica, plina de fericire, sa te distrezi cu prietenii si sa incerci sa te gandesti la alt baiat.

| AnaRebeca7 a răspuns:

Baiii si eu am patit asa. bine nu il iubeam sunt prea mica sa simt asta si tu la fel adica ti-ai da casa si toate lucrurile ca el sa fie fericit? nu cred, cand ai sa poti face asta atunci vei iubi. deci si eu am patit asa cam 2 ani imi placea apoi nu imi mai placea pana la urma s-a tuns si a inceput sa vorbeasca tare porcos acum sunt asa bine desi e o mica posibilitate sa imi placa iar, dar prea mica happy

| DeeaATha a răspuns:

Buna, eu am 12 ani si am trecut prin acelasi lucru. Mi-a fost foarte greu sa-l uit dar am reusit dupa 2 luni. O poti face si tu, sunt sigura. SUCCES

| bubublonda a răspuns:

E prima iubire e normal de obicei nu prea se uita usor, dar incearca sa iti faci un iubit noi si o sa te indragostesti de alt cineva si o sa il uiti. am trecut prin aceeas problema si stiu cu e. bafta sper ca te-am ajutat. funda?

| pHpFUCK a răspuns:

Du-te la petreceri si distreaza-te, fa rost de un alt tip lasa-l ca daca tot nu stie si nu si-a dat seama de un an e prost. Oricum multa bafta!