| dreamy0girl a întrebat:

am 14 ani, si azi eram in oras cu mama. m-a abordat un domn pe strada si a zis ca sunt exact ceea ce cauta agentia la care lucreaza. Mi-a dat un pliant si am mers inauntru am urcat niste scari si inauntru erau 3 domnisoare care lucrau acolo si una care tot asa era acolo pentru ca abordato omul acela...domnisoara care lucra acolo mi-a luat niste date(inaltimea, greutatea, daca am experienta in domeniu etc) si a zis ca trebuie sa achit suma de 50 de lei pentru a putea participa la preselctia, mamaa i-a dat ne-a cerut si nr de telefon si i l-am dat.pe pliant are si siteul official(http://www.mediagroupagencyinternational.com) si nr de telefon al agentiei dar nu stiu am auzit ca unele agentii cer bani si nu te mai cheama dupa aceea. Ea a zis ca ne va contacta in 30 de zile. Mi-a facut si 3 poze. A zis ca pozele acelea vor aparea pe acest site in 30 de zile. Voi ce ziceti e o agentie serioasa sau dinaia care doar cere bani si apoi dispare?

10 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Vad ca site'ul nu exista laughing. bine ca ati dat banii

| razvanel_5766 a răspuns:

Depinde cum se numeste agentia, unele sunt serioase altele sunt agentii fantoma, deci ai grija pe unde umbli:*laughing

| Brandusha16 a răspuns:

Si eu am patit asemanator, doar ca era agentie de modeling. Pe loc nu-ti spune ca trebuie sa dai bani, dar cand te suna ei sau te duce la sediul lor atunci iti zice. La mine a fost faza ca trebuia sa ma duc cu unul din parinti, dar ca sa ma inscriu trebuia sa dau bani. Si era o suma destul de mare. Eu zic sa nu te duci pentru ca agentiile astea vor sa scoata bani. Sper ca te-am ajutat.

| ilegale a răspuns:

Nu cred ca este o agentie serioasa. Eu am patit.o si am fost foarte dezamagita. Oricum m.am uitat pe site nu au nicio poza nimic, doar niste simple vorbe spuse in vant laughing. Eu zic sa renunti cat nu pierzi niste bani happy

| adelina_9598 a răspuns:

Pai am si eu o prietena care la fel a fost abordata pe drum...
Si pe ea a sunat-o si merge si acum:d
Dar vezi ca mai trebuie sa mai dai inca 8 milioane (vechi)big grin

| Catalin_4582 a răspuns:

Lol e doar o pacaleala.Am patit exact acelasi lucru cand eram la mare acum 2 ani.Mia facut cateva poze tata a dat banii si neam prins pana la urma ca a fost pacaleala...Si la mare anul urmator tot asa si tata a zis nu mersi mai mi-am luat teapa odatalaughingsi ala da? lol...deci pacaleala daca e firma serioasa nu cere bani si iti ia nr de telefon detalii etc.

| theodor01 a răspuns:

Site-ul merge,doar ca a scris ea paranteza la sfarsit.
Daca nu apar, fa reclamatie la OPC sau ceva. Daca apar, imi trimiti si mie un mesaj pe privat cu linkul sa te vad.

| Alexandra_5118 a răspuns:

laughing E o mare excrocherie eu am patit`o cand aveam 9 ani. si nu am dat 50 de lei am dat 400 de lei. pentru un *** de album.

| maimutza a răspuns:

Da esti.