| alice14ani a întrebat:

am 14 ani si imi place de un baiat de la mine din scoala...cu toate ca il vad zilnic nu mi-am facut curaj sa vorbesc cu el.ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Andreeaa24 a răspuns:

Incearca sa gasesti un prieten comun cu el care te poate ajuta sa incepi o conversatie. Daca nu ai pe cine sa rogi, atunci incearca tu sa intri cu el intr-o discutie despre un prof comun gen,, ai vazut ce naspa e profa de mate'', e un mod de a intra in discutie. Daca esti mai rusinoasa...pff,e iarna,cand ninge da din,,greseala'' cu un bulgare in el,dar usor,si apoi cere-ti scuze ca si cum ai fi vrut sa nimeresti pe alt cineva,daca il ai la prieteni pe fb scrie-i,, am sunat-o dar nu raspunde'' dau ceva de genul, si spune-i,, scuze, nu era pentru tine''. Poate asa incepeti o discutie! Baftaa

| alice14ani explică (pentru Andreeaa24):

Mercii mult aia cu mesajul pe facebook o s-o incerc :**

| Andreeaa24 a răspuns (pentru alice14ani):

Ma bucur ca ti-a fost de ajutorhappy sa imi zici daca a functionatwinking

| alice14ani explică (pentru Andreeaa24):

Ok :* zilele astea o sa iti spun happy

| alice14ani explică (pentru Andreeaa24):

Mi a acceptat cererea dar nu stiu ce sa fac :

| Andreeaa24 a răspuns (pentru alice14ani):

Cum am zis: incearca sa-i scrii,,din greseala'' si dupa iti ceri scuze,poate va face el urmatorul pas intrebandu-te ce faci sau ceva de genul... daca nu,poti sa intri direct in vorba cu el,dar nu sari direct spunandu-i ca-l placi deoarece vei parea disperata,incepe cu buna, ce faci, intreaba-l ce-i place cel mai mult sa faca, care e mancarea preferata, apropiati-va vorbind iar cand crezi ca esti pregatita spune-i ceea ce simti