| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare pentru voi.

De la gradinita m-am indragostit de un baiat si nu am avut curajul sa-i spun ca-l plac. Acum sunt in clasa a 4-a, baiatul acesta a fost cu mine in clasa pana in a 2-a. Apoi s-a mutat la alta scoala. Acolo s-a indragostit de alta fata care nu-l place, dar eu inca il mai plac. Si... Fata aceea mi-a dat adresa lui de mess. Vorbesc cu el aproape zilnic, si tot nu am curaj sa-i spun ca-l iubesc. Am incercat vorbind cu el sa-l faca sa inteleaga singur ca il mai plac, dar nu a mers. Va rog mult sa ma ajutati pana la ziua indragostitilor daca puteti sa-mi dati un raspuns, daca nu puteti pana atunci este bine si daca imi dati dupa aceea. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| princess01 a răspuns:

Eu as zice sa ii spui exact ceea ce simti. n-are rost sa te ascunzi, intreba-l si tu ce simte pentru tine, dar eventual mai pe ocolite sau direct (cel mai bine). Astfel, iti dai seama cu adevarat daca merita sau nu, oricum mi se pare ca esti cam mica la cls. a 4-a, dar nu conteaza.Bafta!:*, sper sa rapunzi si u la intrebarile mele

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu sti ce inseamna sa te indragostesti? Sa iubesti pe cineva. La gradinita nici nu sti ce inseamna iubirea si tu spui ca te-ai indragostit. Eu iti sugerez sa te lasi de treaba asta, nu mi se pare ceva normal ca in clasa a 4-a sa fi cu cineva. De ce? Pentru ca atunci cand esti intr-o relatie nu iti este jena sa spui "te iubesc", dar cum sa iubesti la 11 sau 12 ani ai tai? Mai asteapta sa mai cresti si lasa-l in pace. La varsta ta cele mai frumoasa sunt prieteniile, ca amicitie.

| LobyCreW a răspuns:

winking cls a 4-a 10 11 minimum 12 ani ai esti prea mica pentru aasa ceva

| Lylly a răspuns:

La varsta ta nu cred ca este vorba de iubire, dar totusi cred ca ar trebui sa vorbesti ce acel baiat si sa ii spui ca il placi.Si poate reusiti o relatie desi cred ca este destul de devreme.
Eu iti urez succes si sper sa ai o relatie cu el!

| Symonel10 a răspuns:

Princess01 am incercat ceea ce ai spus tu si a functionat! Multumesc mult de tot!

| miruniiki a răspuns:

Nu stiu daca la cls a4a il iubesti. poate doar il placi.si poti sa'i spui asta dandu'i o felicitare draguta de sf valentin, spunandu'i ca e ca intre prieteni si sa'i vezi reactia.thinking daca e una buna. spune'i ca il placi. daca nu.mai asteaptahappy